Аграрії зберуться 27 квітня на Agri Invest Forum 2017 обговорити взаємодію держави та агробізнесу.

Про це повідомляє прес-служба Всеукраїнської аграрної ради (ВАР).

Сільгоспвиробники вважають неефективною формулу ДФС з нарахування дотацій агросектору. Так, уряд обіцяв скасований спецрежим замінити на бюджетні дотації. Під категорію, яка отримує дотації, потрапляють тільки ті аграрії, які орієнтовані на внутрішній ринок, і переживають найбільш складну ситуацію, що загрожує країні втратою галузі ― виробники молока та яловичини, свинарі, виноградарі та інші.

«Ті порядки, які зараз затверджені і почали працювати, кажуть про те, що база для розрахунку дотацій буде розраховуватися по-іншому. Передбачається, що сільгоспвиробники будуть прорахувати співвідношення тих зобов'язань, які у них з'явилися у зв'язку зі здійсненням дотаційних видів діяльності, до всіх інших зобов'язань, які у них з'явилися від продажу іншої продукції. Тобто це свого роду частка пільгових видів діяльності у всій діяльності підприємства», ― зазначив заступник голови ВАР Михайло Соколов.

За його словами, такий механізм розподілу є неефективним, адже більшість господарств, що займаються тваринництвом, мають в своєму підпорядкуванні і рослинницькі підрозділи, і часто рослинництво у фінансових показниках значно перевищує тваринництво.

«Тобто через рослинництво страждає тваринництво. Оскільки по рослинництву є великий кредит, тваринництво не отримуватиме дотації або буде отримувати їх в меншому обсязі, ніж це повинно було бути, якби просто виконувалися положення Податкового кодексу. Кодекс говорить про те, що база розрахунку дотацій повинна бути просто різницею між зобов'язаннями по тваринництву і кредитом, який виник по тому ж таки тваринництву» ― прокоментував Соколов.

Справедливий розподіл дотацій, оподаткування, законодавство, реформування аграрного сектора та його вплив на агробізнес ― аграрії та профільні асоціації піднімуть актуальні питання перед представниками Мінагрополітики, Мінфіну та депутатами Верховної Ради в рамках панельної дискусії «Держава і агробізнес: реалії та сьогодення» на Agri Invest Forum 2017. Окрім того, на форумі відбудеться найбільша дискусія із ринку землі, яка об’єднає понад 1000 учасників.

 

Джерело: Agravery - аграрне інформаційне агентство.