Аграрії зберуться для обговорення взаємодії держави та агробізнесу ― Agri Invest Forum 2017

Аграрії зберуться для обговорення взаємодії держави та агробізнесу ― Agri Invest Forum 2017

Аграрії зберуться 27 квітня на Agri Invest Forum 2017 обговорити взаємодію держави та агробізнесу.

Про це повідомляє прес-служба Всеукраїнської аграрної ради (ВАР).

Сільгоспвиробники вважають неефективною формулу ДФС з нарахування дотацій агросектору. Так, уряд обіцяв скасований спецрежим замінити на бюджетні дотації. Під категорію, яка отримує дотації, потрапляють тільки ті аграрії, які орієнтовані на внутрішній ринок, і переживають найбільш складну ситуацію, що загрожує країні втратою галузі ― виробники молока та яловичини, свинарі, виноградарі та інші.

«Ті порядки, які зараз затверджені і почали працювати, кажуть про те, що база для розрахунку дотацій буде розраховуватися по-іншому. Передбачається, що сільгоспвиробники будуть прорахувати співвідношення тих зобов'язань, які у них з'явилися у зв'язку зі здійсненням дотаційних видів діяльності, до всіх інших зобов'язань, які у них з'явилися від продажу іншої продукції. Тобто це свого роду частка пільгових видів діяльності у всій діяльності підприємства», ― зазначив заступник голови ВАР Михайло Соколов.

За його словами, такий механізм розподілу є неефективним, адже більшість господарств, що займаються тваринництвом, мають в своєму підпорядкуванні і рослинницькі підрозділи, і часто рослинництво у фінансових показниках значно перевищує тваринництво.

«Тобто через рослинництво страждає тваринництво. Оскільки по рослинництву є великий кредит, тваринництво не отримуватиме дотації або буде отримувати їх в меншому обсязі, ніж це повинно було бути, якби просто виконувалися положення Податкового кодексу. Кодекс говорить про те, що база розрахунку дотацій повинна бути просто різницею між зобов'язаннями по тваринництву і кредитом, який виник по тому ж таки тваринництву» ― прокоментував Соколов.

Справедливий розподіл дотацій, оподаткування, законодавство, реформування аграрного сектора та його вплив на агробізнес ― аграрії та профільні асоціації піднімуть актуальні питання перед представниками Мінагрополітики, Мінфіну та депутатами Верховної Ради в рамках панельної дискусії «Держава і агробізнес: реалії та сьогодення» на Agri Invest Forum 2017. Окрім того, на форумі відбудеться найбільша дискусія із ринку землі, яка об’єднає понад 1000 учасників.

 

Джерело: Agravery - аграрне інформаційне агентство.

Коментарі (Коментарі можуть вносити тільки зареєстровані користувачі. )

 
 
Скарга на коментар Закрити вікно

Ви впевнені, що хочете повідомити адміністрацію порталу про те, що користувач порушує правила коментування та розміщення контенту?


Повідомити

Відмінити
 
 
 
Скарга на коментар Закрити вікно

 
 
 
Написати повідомлення
Оберіть форму звернення:
 
 
 
Замовити дзвінок
person
phone
email
record_voice_over
create