Уряд прийняв пакет рішень, спрямованих на відкритість перевірок бізнесу держорганами.

Кабінет Міністрів прийняв пакет рішень про проведення перевірок органами державного нагляду і дерегуляції бізнесу, розроблений Міністерством економічного розвитку і торгівлі.

Як зазначив віце-прем'єр Степан Кубів, МЕРТ запропонувала Кабміну низку ініціатив щодо спрощення відкриття і ведення бізнесу, також пакет змін для зменшення тиску на бізнес. Він зазначив, що одна з ключових речей - запровадження публічної інтегрованої бази перевірок.

"Зменшення кількості перевірок бізнесу буде від 15% до 30%", - підкреслив Кубів.

За його словами, планується розробити критерії визначення ризику, на основі яких будуть призначати перевірку.

Також в МЕРТ обіцяють залучити громадськість до контролю за контролюючими органами. "У нас є чітка державна карта розвитку і руху сучасної цифрової економіки", - сказав Кубів.

У свою чергу перший заступник міністра економрозвитку Максим Нефьодов відзначив, що в рамках дерегуляції залишилися тільки два типи перевірок: планові та позапланові. За його словами, замість скасованих нормативних актів пропонуються чіткі правила гри.

Нефьодов відзначив, що головне з пропозицій - створення інтегрованої автоматизованої системи державного нагляду, що дозволить вивести базу даних перевірок в онлайн. "Ми реалізуємо цей портал разом з офісом BRDO (Better Regulation Delivery Office, - ред.). Зараз перебуваємо на етапі написання технічного завдання", - повідомив заступник міністра.

За словами Нефьодова, прийняття постанови дозволить вже в цьому році запустити портал.

 

Джерело: bigmir.net.