В Україні можуть заборонити молоко приватних домогосподарств

В Україні можуть заборонити молоко приватних домогосподарств

Стандарти виробництва хочуть привести у відповідність з нормами ЄС.

Не виключено, що з Нового року в Україні введуть нові стандарти виробництва молока. Українських корів потрібно буде доїти за європейськими стандартами. Зараз все молоко ділять на п'ять сортів: екстра-клас, вищий сорт, перший, другий і несортовий. У країнах ЄС визнають тільки три сорти молока.

З 1 січня 2018 вступлять в силу зміни до стандартів і у нас. Залишиться теж три сорти молока - екстра-клас, вищий і перший. Це означає, що молоко другого сорту і несортове не зможе надходити на переробні підприємства.

За даними уряду, зараз близько 25% всього виробленого молока підпадає саме під цю категорію. Експерти кажуть, що ціни на якісне молоко через нові ГОСТи змінитися не повинні, а ось тим, хто не може забезпечити якість, доведеться нести додаткові витрати.

"Рішення абсолютно правильне і корисне з точки зору споживача, - каже керівник аналітичного відділу консалтингової компанії "ААА" Марія Колесник. - Після його впровадження на переробку не потраплятиме молоко другого сорту і некондиційне. Таким чином, якість українських молочних виробів підвищиться. Домогосподарствам, які виробляють молоко низької якості, варто об'єднуватися в кооперативи, щоб підвищити якість продукту - купувати охолоджувальну техніку, сертифікувати корів, ветеринарний нагляд. На ціні кінцевого продукту це істотно не відіб'ється, тому що великі виробники скуповують тільки якісне молоко, а воно і зараз істотно дорожче некондиційного".

За словами експерта, зараз деякі переробні підприємства дають гранти фермерам на підтримку таких кооперативів, які підвищують якість виробленого молока.

 

Джерело: "Комсомольська правда в Україні".

Коментарі (Коментарі можуть вносити тільки зареєстровані користувачі. )

 
 
Скарга на коментар Закрити вікно

Ви впевнені, що хочете повідомити адміністрацію порталу про те, що користувач порушує правила коментування та розміщення контенту?


Повідомити

Відмінити
 
 
 
Скарга на коментар Закрити вікно

 
 
 
Написати повідомлення
Оберіть форму звернення:
 
 
 
Замовити дзвінок
person
phone
email
record_voice_over
create