Стандарти виробництва хочуть привести у відповідність з нормами ЄС.

Не виключено, що з Нового року в Україні введуть нові стандарти виробництва молока. Українських корів потрібно буде доїти за європейськими стандартами. Зараз все молоко ділять на п'ять сортів: екстра-клас, вищий сорт, перший, другий і несортовий. У країнах ЄС визнають тільки три сорти молока.

З 1 січня 2018 вступлять в силу зміни до стандартів і у нас. Залишиться теж три сорти молока - екстра-клас, вищий і перший. Це означає, що молоко другого сорту і несортове не зможе надходити на переробні підприємства.

За даними уряду, зараз близько 25% всього виробленого молока підпадає саме під цю категорію. Експерти кажуть, що ціни на якісне молоко через нові ГОСТи змінитися не повинні, а ось тим, хто не може забезпечити якість, доведеться нести додаткові витрати.

"Рішення абсолютно правильне і корисне з точки зору споживача, - каже керівник аналітичного відділу консалтингової компанії "ААА" Марія Колесник. - Після його впровадження на переробку не потраплятиме молоко другого сорту і некондиційне. Таким чином, якість українських молочних виробів підвищиться. Домогосподарствам, які виробляють молоко низької якості, варто об'єднуватися в кооперативи, щоб підвищити якість продукту - купувати охолоджувальну техніку, сертифікувати корів, ветеринарний нагляд. На ціні кінцевого продукту це істотно не відіб'ється, тому що великі виробники скуповують тільки якісне молоко, а воно і зараз істотно дорожче некондиційного".

За словами експерта, зараз деякі переробні підприємства дають гранти фермерам на підтримку таких кооперативів, які підвищують якість виробленого молока.

 

Джерело: "Комсомольська правда в Україні".