Головні тривожні думки, які прозвучали на конференції "Сучасне грибоводство-2017" 3-4 червня в Кирилівці Запорізької області: галузь не сформована, грибівники розділені, їм не вистачає професіоналізму, державної політики щодо грибівництва досі немає. Створення Громадської спілки «Укргрібпром» - перший крок до вирішення цих проблем. Виконавчий директор цієї організації В'ячеслав Ішутін розповів про проект Стратегії розвитку галузі.

В її в розробці взяли участь практично всі структури, які мали відношення до грибів: виробники міцелію, компосту і грибів безпосередньо. Перший напрямок - популяризація та просування грибів, маркетингова діяльність, пов'язана з грибівництвом. Друге - підтримка науково-дослідницької діяльності в цій сфері. Третє - підготовка кадрів фахівців для грибівництва. Четверте - розробка механізму фінансування розвитку галузі.

Нещодавно Союз спільно з Інститутом податкових реформ провів круглий стіл з обговорення запропонованого механізму, в якому брали участь і представники інших аграрних асоціацій. Ідея полягає в тому, щоб ввести спеціальні відрахування, наприклад, з продажу компосту, які будуть направлятися на реалізацію програм, які розроблять самі виробники грибів.

 

Джерело: "Инфоиндустрия".