Адміністрація президента: Податковий кодекс - суцільне конституційне порушення

Адміністрація президента: Податковий кодекс - суцільне конституційне порушення

За словами представників Адміністрації президента України, деякі норми Податкового кодексу порушують Конституцію і створюють погані умови для наповнення бюджету та забезпечення дотримання прав і свобод людини. Зокрема, за словами першого заступника глави Адміністрації президента України Олени Лукаш, документ скасовує принцип презумпції невинності, "і норми його записані таким чином, що апріорі платник податків є винним".

"Більше того, саме платник податків повинен доводити податковій адміністрації, що він не порушив чинне законодавство, тобто, що він — не порушник. Це абсолютно неконституційно і нелогічно, бо платник податків, який утримує державний орган, що збирає податки, не може виправдовуватись", — сказала Лукаш.

Вона також повідомила, що вето президента буде складатися з двох частин (умовно) — це економічна частина і правова, юридична частина. "Ми зможемо побачити текст у четвер (2 грудня — ред.), але парламент буде розглядати як економічні вимоги президента, так і правові. Тобто, як умови для існування бізнесу і наповнення, з іншого боку, бюджету в цій державі, так і дотримання прав і свобод людини", — додала вона.

Перший заступник глави Адміністрації президента також зазначила, що це вето буде означати "не набуття чинності у запропонованій парламентом редакції Податкового кодексу, а зобов'язує президента внести до парламенту не тільки свої заперечення, а і норми права, які президент пропонує народним депутатам ухвалити для того, щоб кодекс набув чинності".

"Саме у четвер Верховна рада отримає повний текст законодавчих пропозицій президента,які будуть долучені до вето президента... Тому ветується весь Податковий кодекс" і ветується другий закон, який ухвалений у зв'язку з прийняттям Податкового кодексу і який також врегульовує права підприємців в цій державі і можливості держави щодо збирання податків. Тому ветується обидва закони", — пояснила Лукаш.

Нагадаємо, президент Віктор Янукович у вівторок, 30 листопада, скористався правом вето на Податковий кодекс.

За словами спікера Володимира Литвина, це питання буде розглянуте у парламенті у четвер, 2 грудня.

Мітки:

податковий кодекс вето головне

Коментарі (Коментарі можуть вносити тільки зареєстровані користувачі. )

 
 
Скарга на коментар Закрити вікно

Ви впевнені, що хочете повідомити адміністрацію порталу про те, що користувач порушує правила коментування та розміщення контенту?


Повідомити

Відмінити
 
 
 
Скарга на коментар Закрити вікно

 
 
 
Написати повідомлення
Оберіть форму звернення:
 
 
 
Замовити дзвінок
person
phone
email
record_voice_over
create