За підсумками восьми місяців поточного 2016/17 сезону (вересень 2016 - квітень 2017) Україна експортувала 176,7 тис. тонн соняшника, що вже більш ніж удвічі перевищує експорт за весь минулий сезон (82,6 тис. тонн було в 2015/16 МР).

Це максимальний показник з 2011/12 сезону, коли на зовнішні ринки було поставлено 281,7 тис. тонн українського соняшника, відзначають аналітики "УкрАгроКонсалт".

Основними ринками збуту українського соняшника залишаються Євросоюз і Туреччина. На частку країн ЄС довелося 67% усього експорту соняшника з України в поточному сезоні. Туреччина також відновлює імпорт українського насіння. У звітний період до Туреччини було поставлено 43 тис. тонн соняшника з України, що в два з половиною рази більше, ніж було експортовано на цей ринок за весь минулий сезон.

Більш детально перспективи ринку олійних культур і рослинних олій в новому сезоні 2017/18 можна обговорити в процесі V Міжнародної конференції «Black Sea Oil Trade», яка відбудеться 19 вересня 2017 р. у Hilton готель, Київ, Україна.

Щорічна Міжнародна конференція «Black Sea Oil Trade» - ефективний майданчик для комунікації провідних операторів ринку, обговорення актуальних тенденцій масложирового сектора України і країн Чорноморського регіону, розробки довгострокових бізнес-стратегій.

Учасниками конференції є виробники і переробники олійних культур, трейдери, підприємства з глибокої переробки рослинних масел, інвестиційні компанії, банки, агрохолдинги, логістичні, брокерські, страхові, сюрвеєрські й ін. компанії.

Зараз діє реєстрація за пільговим тарифом! Оператори агробізнесу з 10 країн світу вже зареєструвалися для участі.

 

Джерело: "УкрАгроКонсалт".