За оцінками МСГ США, в поточному сезоні світовий експорт пшениці досягне чергового рекорду - 180,3 млн тонн (+ 4,3% до результату минулого сезону) на тлі рекордних врожаїв у багатьох країнах топ-експортерах і низьких світових цін.

Загалом, як зазначають аналітики компанії "УкрАгроКонсалт", поточні темпи експортних відвантажень з основних країн експортерів (липень-квітень) перевищують минулорічні обсяги за аналогічний період вже на 10 млн тонн (+ 8%). Україна змогла збільшити свою частку на всіх основних напрямках, потіснивши інших постачальників, за винятком ринку Таїланду та Іспанії.

Відносно перспектив, світовий експорт пшениці в новому сезоні 2017/18 прогнозується нижче торішнього - 178,55 млн тонн (-1,75 млн тонн) на очікуваннях зниження споживання фуражної пшениці на користь кукурудзи. Також очікується скорочення експортного потенціалу в основних постачальників пшениці внаслідок посухи в Україні, ЄС, Австралії, США.

У наступному сезоні Єгипет і Бангладеш залишаться найбільш привабливими ринками для причорноморської пшениці, вважають аналітики. У новому 2017/18 сезоні, за оцінками МСГ США, Єгипет загалом імпортує рекордний обсяг пшениці в 12 млн тонн, а імпорт пшениці в Бангладеш збільшиться на 800 тис. тонн до нового рекорду в 6800 тис. тонн.

 

Джерело: "АgroNews.ua".