У поточному сезоні Україна зміцнила свої позиції на світовому ринку зерна

У поточному сезоні Україна зміцнила свої позиції на світовому ринку зерна

За оцінками МСГ США, в поточному сезоні світовий експорт пшениці досягне чергового рекорду - 180,3 млн тонн (+ 4,3% до результату минулого сезону) на тлі рекордних врожаїв у багатьох країнах топ-експортерах і низьких світових цін.

Загалом, як зазначають аналітики компанії "УкрАгроКонсалт", поточні темпи експортних відвантажень з основних країн експортерів (липень-квітень) перевищують минулорічні обсяги за аналогічний період вже на 10 млн тонн (+ 8%). Україна змогла збільшити свою частку на всіх основних напрямках, потіснивши інших постачальників, за винятком ринку Таїланду та Іспанії.

Відносно перспектив, світовий експорт пшениці в новому сезоні 2017/18 прогнозується нижче торішнього - 178,55 млн тонн (-1,75 млн тонн) на очікуваннях зниження споживання фуражної пшениці на користь кукурудзи. Також очікується скорочення експортного потенціалу в основних постачальників пшениці внаслідок посухи в Україні, ЄС, Австралії, США.

У наступному сезоні Єгипет і Бангладеш залишаться найбільш привабливими ринками для причорноморської пшениці, вважають аналітики. У новому 2017/18 сезоні, за оцінками МСГ США, Єгипет загалом імпортує рекордний обсяг пшениці в 12 млн тонн, а імпорт пшениці в Бангладеш збільшиться на 800 тис. тонн до нового рекорду в 6800 тис. тонн.

 

Джерело: "АgroNews.ua".

Коментарі (Коментарі можуть вносити тільки зареєстровані користувачі. )

 
 
Скарга на коментар Закрити вікно

Ви впевнені, що хочете повідомити адміністрацію порталу про те, що користувач порушує правила коментування та розміщення контенту?


Повідомити

Відмінити
 
 
 
Скарга на коментар Закрити вікно

 
 
 
Написати повідомлення
Оберіть форму звернення:
 
 
 
Замовити дзвінок
person
phone
email
record_voice_over
create