Зростання імпорту - 19%. За результатами 2016 року питома вага держав-членів Євросоюзу у зовнішній торгівлі товарами України склало 40,5% від загального обсягу торгівлі, а за I квартал 2017 року - 40,0%, - говориться в повідомленні прес-служби Мінекономрозвитку з посиланням на заступника міністра Наталію Микольську.

Як відзначають в МЕРТ, Євросоюз є єдиним значущим торговим партнером України, з яким за результатами 2016 року відбувся ріст обсягів торгівлі, в тому числі обсягів експорту товарів на 3,7%. У I кварталі 2017 року обсяги торгівлі товарами зросли на 21,6% (експорту - на 24,5%, імпорту - на 19,2%).

Уряд розглядає Угоду про асоціацію з ЄС як покажчик наших стратегічних реформ і має чіткий послідовний план конкретних кроків, які повинні зробити з метою максимального використання можливостей режиму вільної торгівлі з Євросоюзом.

У міністерстві також нагадують, що виконання Угоди про асоціацію є одним з ключових пріоритетів середньострокового плану дій уряду, а також одним із пріоритетів проекту «Експортна стратегія України».

Раніше повідомлялося, що через місяць повноцінно має запрацювати ЗВТ України з Канадою.

 

Джерело: Hubs.