Україна входить до десятки найбільших продавців ягід до ЄС. Найчастіше продукти садівництва завозяться до Польщі, Франції, Італії, Нідерландів і Німеччини.

Про це повідомила старший тренер Association4U Марина Чулаєвська, пише «Пропозиція».

За її словами, ТОП-5 експортних товарів групи 08 (плоди та горіхи) має наступний вигляд: чорниця, лохина заморожені; волоські горіхи очищені; малина, ожина, чорна смородина морожені; кавуни свіжі.

Чулаєвська зазначила, що дуже динамічно збільшуються поставки меду з України: з 9 тис. т у 2012 році до 36,8 тис. т у 2016. При тому, що розмір безмитної квоти складав лише 5 тис. т на рік. Цього року цю квоту збільшено ще на 3 тис. т/рік. Український мед найбільше цінують у Польщі, Німеччині, Франції, Бельгії та Угорщині.

Експерт нагадала, що Україна використовує лише 26 із 40 митних квот (це данні за 2016 рік). Найшвидше вичерпуються квоти на мед, виноградний та яблучний соки, оброблені томати, цукор, ячмінну крупу та борошно, м'ясо птиці, пшеницю, кукурудзу, ячмінь.

Багато товарів можна ввозити без мит, наприклад, горіхи, фрукти, більшість овочевих та олійних культур, кондитерські вироби. Україна є одним з найбільших експортерів волоських горіхів у світі і на цьому ринку конкурує з США, Чилі, Молдовою, Китаєм, Індією.

Крім того, Україна входить до десятки найбільших продавців ягід до ЄС. Кількість ввезених до ЄС морожених ягід за два роки подвоїлася - постачається майже 40 тис. т, свіжих - 3 тис. т. Найчастіше продукти садівництва завозяться до Польщі, Франції, Італії, Нідерландів і Німеччини.

 

Джерело: Agravery.