Громадяни України стримали свої апетити - за останній час в країні зменшилася кількість видаваних кредитів. Як передає replyua.net з посиланням на Payspace, кількість українців, які звертаються в банки за кредитами, скорочується з кожним роком.

Наприклад, в 2014 році частка українців, які взяли кредит, досягала 13,5 відсотків, роком пізніше їх було вже 10,6 відсотків, а в минулому році цифра впала до 8,8 відсотків. Гроші в борг більшість клієнтів бере для оплати щоденних витрат, купівлі побутової техніки та електроніки.

Сума кредиту в середньому склала 10,7 тисячі гривень, а середня сума поточної заборгованості - 6 тисяч гривень. Кредити найчастіше видаються без застави майна та терміном на 3 роки. Згідно з результатами нещодавно проведеного в країні опитування, українці, що потрапили у фінансову залежність від кредитів, дуже негативно сприймають цю ситуацію.

Близько 36 відсотків з них економлять навіть на їжі, щоб виплатити борг, 16 відсотків вже мають заборгованість по виплаті кредитів, і тільки 9 відсотків з тих, хто взяв кредит, зазначили, що розплачуються вчасно і не мають ніяких проблем з погашенням кредитів.

 

Джерело: From-UA.com.