Працевлаштування іноземців у Польщі стало платним

Працевлаштування іноземців у Польщі стало платним

З січня 2018 року офіційна робота в Польщі для українців стане платною, - повідомила директор Повітового управління праці у місті Ґруєць (Мазовецьке воєводство) Мажанна Скочек.

Як розповіла чиновниця, у Республіці Польща набувають чинності нові правила оформлення на роботу іноземців. Замість декларації про намір працевлаштувати громадянина іншої країни, яку роботодавець отримував безкоштовно, відтепер видаватимуть платні дозволи на сезонні роботи.

До сезонних робіт віднесено туристичну та гастрономічну галузі, а також садівництво і рільництво.

За словами Скочек, дозволи будуть двох видів: для іноземців, які проживають за межами Республіки Польща, та для іноземних громадян, які на законних підставах перебувають у цій країні.

У першому випадку роботодавцю потрібно подати заявку на дозвіл та отримати сертифікат, за яким майбутній працівник зможе отримати візу або в’їхати до Польщі з біометричним паспортом. Роботодавець зобов’язаний повідомити про прибуття та найм іноземця в управління праці. Лише після цього видається дозвіл на сезонну роботу.

Максимальна тривалість робіт – 9 місяців з дати в’їзду.

Якщо ж іноземець на законних підставах проживає в Польщі, дозвіл видаватиметься на основі заяви роботодавця. Дата в’їзду не враховуватиметься.

В обох випадках дозвіл на сезонні роботи коштуватиме 30 злотих.

Це нововведення безпосередньо стосується громадян України, адже саме їм за останній рік видана найбільша кількість дозволів на проживання та працевлаштування в країнах ЄС (зокрема, у Польщі).

Коментарі (Коментарі можуть вносити тільки зареєстровані користувачі. )

 
 
Скарга на коментар Закрити вікно

Ви впевнені, що хочете повідомити адміністрацію порталу про те, що користувач порушує правила коментування та розміщення контенту?


Повідомити

Відмінити
 
 
 
Скарга на коментар Закрити вікно

 
 
 
 
Написати повідомлення
Оберіть форму звернення:
 
 
 
Замовити дзвінок
person
phone
email
record_voice_over
create