До 2020 року відновлювана енергія може стати дешевшою за викопну

До 2020 року відновлювана енергія може стати дешевшою за викопну

У розвинених країнах енергія від фотопанелей стала дешевшою за атомну – найдешевшу з викопних типів

Фахівці з агентства відновлюваної енергії International Renewable Energy Agency (IREA) кажуть, що вкладати гроші в «зелену» енергетику вже не лише модно, а й вигідно. За їхніми прогнозами, вартість генерації на відновлюваних джерелах стане дешевшою за генерацію на викопному паливі.

У країнах «великої двадцятки» електрика з викопного палива коштує від 0,04 до 0,12 центів за кіловат-годину. До 2020, прогнозують в IREA, ціна «зеленої» електрики складе від 0,02 до 0,07 центів на рік. Найбільші її джерела – прибережні вітряні ферми та ферми фотопанелей – уже наступного року видаватимуть енергію ціною в 0,02 цента чи навіть менше.

У розвинених країнах енергія від фотопанелей стала дешевшою за атомну – найдешевшу з викопних типів. З 2010 по 2016 роки вартість «зеленої» електрики від них знизилася на 69%.

Ціна енергії від прибережних вітряних ферм впала на 18%. Однак з кожним подвоєнням генеруючих потужностей, підрахували аналітики, інвестиційні затрати падають на 9%, а ціна енергії від цього джерела – на 15%.

 

 
Автор новини: koder kim

Коментарі (Коментарі можуть вносити тільки зареєстровані користувачі. )

 
 
Скарга на коментар Закрити вікно

Ви впевнені, що хочете повідомити адміністрацію порталу про те, що користувач порушує правила коментування та розміщення контенту?


Повідомити

Відмінити
 
 
 
Скарга на коментар Закрити вікно

 
 
 
Написати повідомлення
Оберіть форму звернення:
 
 
 
Замовити дзвінок
person
phone
email
record_voice_over
create