Кредитний ринок України сьогодні представлений великою кількістю гравців. Важко відразу визначитися, куди звертатися за допомогою. Якщо необхідна велика сума на тривалий період, виручать банки. Але не варто розраховувати на співпрацю при незадовільній кредитної історії. В даному випадку доцільно звернутися в мікрофінансові організації. Варто врахувати, що більша частина таких кредиторів спеціалізується на наданні короткострокових позик до получки. Тому якщо необхідно швидко і без зайвих питань позичити «полтинник» на пару тижнів, краще водити дружбу з подібними організаціями.

Вигоди і недоліки мікрофінансування

Коли терміново необхідні гроші на оплату комунальних платежів, діючих кредитів, послуг дантиста, ремонту машини або вигідного шопінгу, українці не поспішають турбувати родичів і друзів, не звертаються в банки. Є простіший спосіб заповнити свій бюджет. Оформити онлайн кредит без довідки про доходи реально за 10-15 хвилин, не виходячи з дому. Не потрібно:

 • брати довідку про заробіток;
 • шукати поручителів;
 • залишати в заставу цінне майно;
 •  мати офіційний дохід;
 • особисто їхати в офіс кредитора;
 • мати хорошу кредитну історію.

Недоліки мікропозик: невеликі ліміти і обмежені терміни кредитування. Повернути борг необхідно протягом 30 днів, деякі МФО просять заставу, але більшість кращих організацій заставу не вимагають (https://deltabank-online.com.ua/kredit-bez-zaloga/) Однак є можливість відстрочити платіж, сплативши відсотки за користування позиковими засобами. Максимальний розмір позики - 15 тисяч гривень

Плюси і мінуси банківського кредитування

Клієнтам пропонуються великі ліміти. Повернути борг можна протягом декількох років. Процентні ставки низькі, стартують від 15% в рік. Однак є обов'язкова щомісячна комісія. Її розмір у межах від 1-3,5% на місяць. Крім того, банки наполягають на страхуванні життя і здоров'я клієнта. Це додаткові витрати (0,5-1% на місяць від суми кредиту). Річна ефективна ставка в результаті виходить більше 40%. До явних недоліків банківського кредитування можна віднести:

 • обов'язкове документальне підтвердження доходу (винятком може бути кредит на товар);
 • вузькі вікові рамки (21-60 років);
 • тривалі терміни розгляду кредитних заявок;
 • ймовірність відмови більше 35%;
 • видача кредитів не під всі потреби.

Крім того, клієнт повинен мати позитивну репутацію у фінансовому середовищі. Підвищити шанси на схвалення позики можуть поручитель і заставне забезпечення. Неохоче надають банки фінансування на лікування та розвиток бізнесу.

Плюси і мінуси кредиток

Завжди під рукою є гроші. Розрахуватися без комісії можна по терміналу. Відсотки не нараховуються, якщо повернути борг протягом пільгового періоду. За зняття готівки береться велика комісія, що робить такий тип фінансової допомоги менш вигідним в порівнянні з мікропозикою. Крім того, з кредиткою можна швидко потрапити в боргову кабалу, пішовши на поводу у своїх бажань.