Кредитування бізнесу відновиться?

Кредитування бізнесу відновиться?

Банки України "беруть курс" на кредитування корпоративного сектора. При цьому, вони практично не кредитують фізичних осіб. Експерти кажуть, що вказана тенденція матиме продовження і в наступному році.


У жовтні обсяг кредитного портфеля комерційних банків збільшився майже на 5 млрд. грн.
- до 725,2 млрд. грн. (+1,1% з початку року). Зростання портфеля стало можливим в основному за рахунок зростання кредитування корпоративного сектора, у той час як портфель фізичних осіб скорочувався. Банкіри говорять, що в листопаді тенденція продовжилася. У цілому кредитний портфель банків на сьогоднішній день не повернувся до докризового становища.


Разом з тим банки один за одним повідомляють про плани нарощування кредитного портфеля в 2011 році. Банк "Форум", наприклад, має намір до кінця наступного року збільшити кредитний портфель майже на 20%, однак кредитувати будуть переважно корпоративний сектор.


Втім, масштабні плани з кредитування мають далеко не всі фінустанови. "ОТП Банк", наприклад, повідомив про те, що на сьогоднішній день його плани з нарощування кредитного портфеля не настільки пріоритетні, як це було, скажімо, в 2005-2007 роках. Зараз головний акцент банку у кредитній діяльності змістився з обсягів на прибутковість і якість.

Лише деякі банки планують нарощувати роздрібний портфель. До кінця 2011 року "ВТБ Банк" активно збільшує портфель автокредитування, портфель кредитних карт і показує істотне зростання портфеля споживчих кредитів.

 

За матеріалами Экономических известий.

Мітки:

кредитування бізнесу бізнес

Коментарі (Коментарі можуть вносити тільки зареєстровані користувачі. )

 
 
Скарга на коментар Закрити вікно

Ви впевнені, що хочете повідомити адміністрацію порталу про те, що користувач порушує правила коментування та розміщення контенту?


Повідомити

Відмінити
 
 
 
Скарга на коментар Закрити вікно

 
 
 
Написати повідомлення
Оберіть форму звернення:
 
 
 
Замовити дзвінок
person
phone
email
record_voice_over
create