Кавові суміші – окрема тема в мистецтві приготування кави. Напій змінює свої якості, смак і аромат залежно від того, які компоненти наявні в його складі. Традиційні сорти кави відрізняються за регіонами, де були зібрані, за ступенем обсмаження і помолу. Отож купажів утворюється безліч, та й моносортів теж чимало. Як розібратися в темі, підказали фахівці компанії «Coffee Group».

Що таке купаж кави

Купаж – це техніка змішування різних сортів кави в бажаних пропорціях. Мета купажування – створення особливих формул кави з характерним ароматом і смаком. Іноді купажування дозволяє знизити небажані якості кави (наприклад, підвищену кислотність) і підкреслити приємний букет – аромати шоколаду, горіха, прянощів.

Історія кави триває вже чотири століття. За цей час напій поширився по всій планеті. Обсмаження кавових зерен і приготування напоїв на їх основі люди давно звели в ранг мистецтва, але вміння розрізняти сорти кави і тим паче складати з них купажі – порівняно недавня традиція.

«Як все починалося, чим відрізняються сорти і як створюються купажі, магія обсмажування і заварювання кави – все це спеціальні знання, які можна отримати тільки з рук в руки від професійних бариста, наприклад, в спеціальній школі, http://coffeegroup.com.ua/barista-school, а не з книжок чи Інтернету", – пояснили в компанії «Сoffee Group».

Що таке моносорт

 

Моносортів, на відміну від купажу, є чистою кавою одного сорту, зібраною з однієї плантації в один урожай. Це кава з яскравим упізнаваним характером, що належить до одного з сімейств – робусти або арабіки.

«Відмінні риси того й іншого виду кави створюють неповторний характер напою. Кава може бути дійсно дуже різною на смак. Тому перед тим, як робити велике замовлення, наприклад, для офісу, який споживає понад 2 кг меленої кави на місяць, краще замовити дегустацію, докладніше про яку можна дізнатися тут: http://coffeegroup.com.ua/office. Це допоможе зробити кращий вибір перед тим, як орендувати кавоварку або автомат в свій офіс», – рекомендують експерти компанії.

Чому потрібно пробувати різну каву

 

Кава – унікальний напій, здатний створювати яскраві асоціації. Саме тому ви можете відчути і запам'ятати аромат і смак кави того місця, де колись побували, а потім в точності відтворити його в пам'яті, варто лише доторкнутися до чашечки кави точно такого ж ґатунку і купажу.

«Є іменні бренди, які десятиліттями виготовляють каву найвищої якості, яка зберігає враження від подорожей. Наприклад, бренд Romanesi з колекції http://coffeegroup.com.ua/products/coffee дозволить в точності пригадати кожну хвилину, яку ви провели в дивовижній Італії. Ба більше, кожен купаж окремо нагадає вам міста, які ви відвідали, – Рим, Мілан, Верону або Неаполь», – відзначили в «Сoffee Group».

Безумовно, ви можете бути пристрасним шанувальником одного виду кави і завжди замовляти тільки його, але експерти рекомендують час від часу пробувати інші смаки, щоб освіжити сприйняття.

Кава – загадковий напій, який ще довго буде підносити нам сюрпризи і відкривати нові грані смаку. Тому не відмовляйтеся від нових смаків (купажів або моносортів), щоб повною мірою відчути магію кавового зерна.