Українській енергетиці потрібні саме стратегічні інвестори, – Сергій Євтушенко

Українській енергетиці потрібні саме стратегічні інвестори, – Сергій Євтушенко

Україна повинна переглянути «зелені тарифи», переконаний Сергій Євтушенко, керівний партнер інвестиційно-девелоперської компанії UDP Renewables, яка є членом Української асоціації відновлюваної енергетики.

«Ми бачимо, що сьогодні зеленою енергетикою займаються не тільки кваліфіковані гравці. Складається таке враження, що багато хто бачить в ній альтернативу банківським депозитам. Така ситуація може призвести до перегрівання галузі», – зауважує підприємець.

На його думку, держава повинна створити умови, за яких в ній залишаться тільки фахові компанії, які готові брати участь у ринковому ціноутворенні та аукціонах.

Сергій Євтушенко зазначає, що очікуваний результат від інвестицій у відновлювані джерела енергії (ВДЕ) є досить високим в Україні: приблизно 15 % річних (що вдвічі більше, ніж у Франції та Німеччині). «Я ще не зустрічав компаній, які б заходили в Україну та готові були б отримувати менше. Відповідно до цього треба розраховувати тарифи та вартість майбутніх аукціонів», – каже керівний партнер UDP Renewables. Він припускає, що українським підприємствам, які працюють із ВДЕ, в таких умовах буде важко конкурувати – вони будуть зосереджуватися переважно на невеликих і менш капіталоємних проектах, але саме малий і середній бізнес і конкурентне середовище є запорукою здорового розвитку економіки в прогресивних країнах, наголошує підприємець.

Бар’єри для входження на український ринок для іноземних інвесторів порівняно з західними країнами досить низькі, а стартова якість спеціалістів висока. Сергій Євтушенко вважає, що зараз українському бізнесу слід якнайактивніше будувати партнерство зі стратегічними інвесторами, в яких період планування – кілька десятків років, а не ситуативними союзниками, яких лякає зміна політичної кон’юнктури.

У компанії UDP Renewables, якій вдалося зацікавити своїми проектами іспанський конгломерат ACCIONA — першого для України великого гравця сфери відновлюваної енергетики, — впевнені, що наша країна пропонує унікальні можливості для бізнесу. Два роки тому Сергій Євтушенко в партнерстві з засновником інвестиційної групи UFuture Василем Хмельницьким профінансували будівництво першої черги Димерської СЕС (пікова потужність майже 58 МВт) в Київській області. Наразі ACCIONA будує другу, третю та четверту її черги з інвестиціями 54,7 млн євро, а також СЕС «Гудзовка-Солар» і «Арциз-Солар» (загальна пікова потужність 44 МВт) в Одеській області разом із UDP Renewables, вклавши в них приблизно 30,6 млн євро.

Відмова від традиційних джерел енергії та перехід на ВДЕ – це незворотний тренд, нагадує Сергій Євтушенко, тому, щоб не пасти задніх, варто дбати не тільки про кількість, а й про якість підприємств у цій галузі: «Україна вже в тренді, але поки що ми лідери в категорії “Початківці”».

Коментарі (Коментарі можуть вносити тільки зареєстровані користувачі. )

 
 
Скарга на коментар Закрити вікно

Ви впевнені, що хочете повідомити адміністрацію порталу про те, що користувач порушує правила коментування та розміщення контенту?


Повідомити

Відмінити
 
 
 
Скарга на коментар Закрити вікно

 
 
 
Написати повідомлення
Оберіть форму звернення:
 
 
 
Замовити дзвінок
person
phone
email
record_voice_over
create