Останні кілька тижнів можна спостерігати істотне зниження вартості іноземної валюти (насамперед долара) і зміцнення гривні. Аналітики дають різні оцінки цього явища, пов'язуючи його з сезонністю, інтересом інвесторів до нової влади і т. ін. Про те, як ситуація з курсом впливає на грошові перекази, нам розповіли в міжнародній платіжній системі «LEO».

Її фінансисти відзначають, що курсова ситуація загалом не чинить істотного впливу на середній чек грошових переказів усередині країни – однак трохи впливає на їх кількість.

Міжнародна платіжна система «LEO» говорить про те, що динаміка регулярних транзакцій по Україні не змінилася – адже на основний дохід громадян курсова динаміка не впливає. Відправлення грошей друзям, родичам залишилися без змін. А ось більші транзакції стали траплятися трохи рідше. Основна причина – люди не поспішають здавати валюту за невигідним для них курсом. Відкладають її до очікуваного осіннього зростання.

Чи станеться це зростання? В МПС «LEO» вважають, що так, адже курс залежить передусім від макроекономічних показників. Коли активний приплив валюти в країну знизитися – курс може трохи зрости. І це відіб'ється на всіх грошових переказах – як внутрішньодержавних, так і міжнародних.