90 % жінок не використовують весь функціонал домашньої електричної плити. Приховані можливості кухонного девайса стосуються приготування в духовці. У цій статті ми розповімо про функції електричної плити, про які ви могли навіть не здогадуватися.

Конвекція

Сучасні моделі електроплит оснащені одним або декількома вентиляторами на задній стінці духовки. Це означає, що у них є вбудована функція конвекції. Принцип дії вентилятора полягає в примусовому перемішуванні прогрітого повітря з теплим. У духовці не залишається «холодних» ділянок: весь повітряний простір прогрівається рівномірно.

Господиня може одночасно готувати різні страви на декількох рівнях духовки. При цьому нижній ярус не пригорить, а верхній – достатньо пропечеться. Величезний плюс в тому, що запахи не змішуються, тобто м'ясо можна готувати разом з випічкою. Продукти запікаються рівномірно, не пересихають. Такий режим підходить для приготування м'яса, риби у відкритих формах.

Режим низьких температур

Сучасні моделі електроплит оснащені режимами запікання за низьких температур у духовці. Наприклад, електрична плита Electrolux EKC954907X працює в діапазоні 50-100 °С. Низькі температури відмінно підходять для сушіння фруктів, овочів, трав, грибів, розморожування продуктів.

Найнижча температура – 40 °С. Її використовують для квашення йогурту, молока, розстоювання тесту. За температури 80 °С створюються ідеальні умови для томління, як в печі. Заради такої функції багато хто купує мультиварку, навіть не здогадуючись, що їхня електроплита теж на це здатна. Температуру 100 °С пускають в справу просунуті кулінари для випікання безе, меренги і коржів для київського торта.

Переваги опції низьких температур:

• Зберігає соковитість страв, свіжість і хрустку структуру овочів;
• Розм'якшує жорстке м'ясо;
• Знижує рівень канцерогенних речовин в запечених продуктах;
• Покращує колір і аромат готових страв;
• Дозволяє випікати кондитерські вироби за складною рецептурою.

Приготування на решітці

Грати з духовки найчастіше використовують як підставку для дека, сковорідок і форм. Насправді у неї абсолютно інше призначення.

Що можна приготувати на решітці?

• запечені овочі – томати, перець, картоплю, баклажани, кукурудзу, кабачки, цвітну капусту;
• овочевий шашлик на шпажках;
• м'ясо на шампурах.

Шпажки і шампури з нанизаним м'ясом, овочами кладуть на решітку і періодично перевертають до повного приготування. Деко в цьому випадку використовують як піддон для овочевого соку і жиру. Технологія нагадує приготування м'яса/овочів на решітці на мангалі.

Функціональні знімні дверцята

Кожна домогосподарка стикається з проблемою догляду за духовкою всередині. Особливо забруднюється скло дверцят духової шафи. Сучасні моделі електроплит, зокрема бренду Electrolux, оснащені знімною внутрішньою панеллю дверцят і виймальним склом. Така продумана технологія значно спрощує користування плитою в побуті.

Скло легко виймається з пазів дверцят. Його можна ретельно очистити, помити в посудомийній машині, оскільки скло загартоване. Про правила догляду можна прочитати за посиланням: electrolux.ua/ru/.

Сподіваємося, що після прочитання нашої статті ви подивитесь на свою електроплиту по-іншому. Можливо, ваша кухонна помічниця готова виконати складніші завдання, ніж ви ставите перед нею зараз.