Складна економічна ситуація в країні змушує багатьох українців виїжджати на заробітки за кордон. Найпопулярнішою країною є Польща, де працівники з України дуже затребувані в місцевому бізнесі. Полякам добре відомо, що наші люди дуже відповідальні і працелюбні, тому їм можна довірити будь-яку роботу.

Всупереч популярній думці, на заробітки відправляються не тільки люди без кваліфікації, а й фахівці високого рівня. Разом з експертами онлайн-сервісу пошуку прямих вакансій від роботодавців в Польщі Razem.work ми вирішили з’ясувати, яка робота за кордоном для чоловіків сьогодні найпопулярніша. Маючи аналогічну спеціалізацію, можна сміливо відправлятися в сусідню країну і заробляти від 1000 доларів на місяць.

Кваліфікований робітник на будівництво

Без сумніву, найчисленніша група українських робітників в Польщі – будівельники. Причому відправляються сюди не тільки різноробочі, але і величезний потік фахівців з унікальним досвідом і навичками. Через це всередині нашої країни вже відчувається брак хороших кадрів, і зарплати поступово починають рости. Але вони все одно ще не дотягують до польського рівня.

Експерти Razem.work розповіли, що в Польщі зараз потрібні такі фахівці:

• будівельники-каменярі і обробники;
• альпіністи-висотники на утеплення фасадів;
• укладальники плитки;
• теслі для покрівельних робіт.

Маючи одну з таких спеціалізацій, можна легко знайти добре оплачувану роботу. Потреба в кваліфікованих майстрів є постійно, тому навіть після закінчення одного проєкту можна легко підшукати собі новий.

Робочий на виробництво

На сайті Razem.work ми помітили, що в Польщі можна знайти дуже багато вакансій для фахівців в різних сферах виробництва. Тут можуть знайти для себе роботу:

• оператори машин і верстатів з ЧПУ;
• слюсарі;
• фахівці з обслуговування побутової техніки;
• майстри ливарного виробництва;
• зварювальники MIG/MAG.

Кваліфікація для працевлаштування на різні виробництва має ключове значення. Щоб отримувати хорошу зарплату, свою роботу необхідно знати на найвищому рівні і вміти її виконувати швидко і якісно. Польські роботодавці дуже цінують тих фахівців, які легко перебудовуються на роботу з новим обладнанням і вміють брати на себе відповідальність за складні технологічні процеси.

На виробництва часто потрібні фахівці вузької кваліфікації, наприклад оператор листозгинального пресу або рафінувальник на маслозавод. Якщо у вас є унікальна спеціалізація – переглядайте іноді вакансії на Razem.work, і ви обов'язково знайдете для себе відмінний варіант.

Автомеханік

Майстри з ремонту автомобілів також дуже затребувані в Польщі. Країна має дуже розвинену автомобільну інфраструктуру й велику кількість машин у населення. Цей автопарк потребує постійного обслуговування і ремонту. Плюс багато автомобільних підприємства утримують штат фахівців для догляду за робочим транспортом.

Знайти роботу тут не важко фахівцю:

• з ремонту двигунів;
• автоелектрику;
• слюсарю-механіку.

Українські майстри дуже затребувані в Польщі, а зарплати у них набагато вищі, ніж на батьківщині. Тому вже сьогодні створюйте резюме і беріться до вивчення вакансій. Вдалого пошуку!