Всім відомо, що якісна покрівля, особливо керамічна та фальцева, коштує недешево. Окрім того, особливих зусиль та професіоналізму вимагає її монтаж. Щоб старання спеціалістів не пройшли марно, а гроші не були викинуті на вітер, слід приділити особливу увагу захисту даху будинку від появи конденсату.

Надійна покрівля захищає житло від природних катаклізмів – сильних снігопадів, проливних дощів, граду, талої води, урагану. Щоб стійко витримувати будь-які прояви непогоди, дах повинен бути надійним та міцним.

Утворення конденсату: причини та наслідки

Непоодинокі випадки, коли власники квадратних метрів з часом починають помічати невтішну тенденцію – появу на стелі власного будинку мокрих плям. Це і є конденсат, який за лічені роки може призвести до дуже неприємних наслідків – спровокувати цвіль, псування матеріалів, намокання деревини, гниття несучих конструкцій тощо.

Іноді власники ігнорують виникнення вологих плям, а даремно. Це перший дзвіночок того, що конденсат повільно псує дах будинку. Зрештою, домочадців може очікувати сумна несподіванка, коли покрівля через декілька років стане повністю непридатною для подальшої експлуатації.

Економія забудовників на дорогих матеріалах при установці даху призводить в підсумку до таких плачевних результатів. Виникає необхідність знову вкладати гроші, вдаватися до ремонтних робіт.

Також не потрібно заощаджувати фінанси на послугах монтажників. Люди, що укладають дах, повинні бути професіоналами своєї справи, мати за плечими великий досвід таких робіт та відповідні навички. Будівництво потрібно здійснювати точно відповідно до загальноприйнятих європейських стандартів, з урахуванням кліматичних умов, перепадів температурних показників в зимову пору року. Помилка в установці покрівлі приватного будинку, об'єкту промислового призначення недопустима.

Як запобігти появі конденсату?

Щоб уникнути появи конденсату, при монтажі даху слід враховувати такі фактори:

● Теплоізоляційні властивості продукту, товщину його шару. Рекомендується як утеплювач застосовувати не пінопласт, а мінеральні матеріали. В ідеалі товщина їх повинна становити 200 мм і вище, а укладати прошарок слід на крокви. Особливо важливо утеплити покрівлю перед настанням заморозків.

● Циркуляцію повітря (вентиляцію) під покриттям даху. Достатній приплив та відтік повітря забезпечує необхідну його циркуляцію під покрівельним матеріалом, перешкоджаючи утворенню конденсату. Точкові аератори, перфорація софітів, карнизні звіси, вентильовані гребені – всі ці елементи повинні бути встановлені професіоналами. Також не менш важливо правильно розрахувати зазори.

● Парову та гідроізоляцію. Водяні пари, що є в повітрі, негативно впливають на покрівлю. Захистить матеріал від контакту з конденсатом гідроізоляційна грамотно обклеєна плівка.

Потрібно брати до уваги той факт, наскільки правильно в будинку облаштовані відкоси, встановлені мансардні вікна. Також слід строго дотримуватися технології укладання всіх складових покрівлі, проводити маніпуляції відповідно до правил процесу, інструкцій.

Покрівельні матеріали від заводу Gepard за доступними цінами

Якщо Вам потрібні якісна бітумна, керамічна черепиця, металочерепиця, то працівники заводу покрівельних матеріалів «Гепард» у Вінниці, Миколаєві та Вишневому нададуть вичерпну інформацію щодо всіх матеріалах. Компанія також пропонує купити профнастил, елементи водостоку, стінові та покрівельні сендвіч-панелі, фальцеву покрівлю, утеплювачі, м'які покрівлі тощо. Для здійснення всіх необхідних вимірів спеціалісти фірми абсолютно безкоштовно виїдуть на об'єкт.