Ви вже вирішили, що Вашому сайту необхідно СЕО. Наступне питання, яке, найімовірніше, Вас цікавить, – скільки коштують роботи з seo-оптимізації та просування сайту. Простої відповіді на це питання немає. Чому? Бо на ціну SEO впливає багато параметрів.

Якщо ви звернетеся до сео-фахівця-початківця, який ще не впевнений в своїх силах і якому потрібно напрацювати досвід і відгуки, то ціна на роботи за місяць буде приблизно 100-150 доларів.

Досвідчені фрілансери беруть за місячне обслуговування сайту 200-250 доларів, адже здебільшого не обтяжені різноманітними витратами на оренду приміщення, сплату податків, утримання штату співробітників. Ціни фрілансерів на 30-50 % нижчі, ніж у будь-яких компаній.

СЕОшні компанії також мають різні цінники на свої роботи, і мінімальний чек сео-компанії на вітчизняному ринку – це 500 доларів на місяць.

Майте на увазі, що всі перераховані вище ціни стосуються вітчизняного ринку SEO. Якщо ж просування ведеться в буржунеті, то цінники зростають в рази. Просування на закордон європейськими компаніями проводяться не менше ніж за 5000-10 000 доларів на місяць.

Ціна роботи SEO і бюджети

Ви повинні чітко розуміти, що ціна робіт сео-спеціаліста та витрати на контент для сайту, закупівля посилань, технічні роботи – це різні статті витрат. Багато власників сайтів, звертаючись до підрядників і з'ясовуючи вартість робіт, не розуміють, що розрахунок щомісячних витрат на закупівлю посилань розраховується індивідуально.

Єдине, що є передбачуваним, – це ціна робіт самого сео-фахівця.

На ринку фрілансу ціна може змінюватися динамічно. Якщо розрахунок обсягу робіт спочатку проведено професійно, то багато сеошників беруть за правило міняти ціну в ході просування. Щоб не потрапити на таких «спеців», уважно читайте відгуки! Корисно почитати відгуки від співробітників майбутнього підрядника – адже тоді ви зможете сформувати загальну картину про компанію, зрозуміти, яка вона зсередини, і зробити вибір – співпрацювати з ними чи ні. Пам'ятайте: той, хто піклується про своїх співробітників, так само дбає і про клієнтів.

Формування цінової політики SEO

Якщо у сеошників був у роботі сайт зі схожою тематикою, є готовий кейс, то він може приблизно сказати, скільки буде щомісяця витрачатися грошей на закупівлю посилань. Але якщо тема сайту фахівцю не знайома, розрахунок бюджету посилань потребує збору даних, на це піде, залежно від кількості сторінок на сайті, тиждень або навіть більше часу.

Така ж ситуація з контентом для сайту. Тільки коли сео-спеціаліст створить контент-план на місяць, він зможе розрахувати, скільки грошей потрібно для написання статей.

В СЕО-компаніях ціни набагато більш завищені, ніж на фрілансі. Компанії розраховують бюджет і на контент, і на посилання за усередненими даними і приблизно збільшують його до максимально необхідного рівня.