Під час вибору бойлера дуже важливо приділити увагу вибору типу водонагрівача. На сучасному ринку представлені дві основні категорії – проточні та накопичувальні водонагрівачі. Який тип підійде саме під ваші побутові потреби? Якщо ви все ж вирішили купити бойлер, тоді дуже важливо оцінити переваги та недоліки тих чи тих видів бойлерів.

Накопичувальні бойлери. Такі водонагрівачі практично постійно вимагають електроенергію для нагрівання води, яка витрачається протягом дня. Якісний накопичувальний водонагрівач споживає майже 1 кВт електроенергії на добу.

Основний недолік цього виду водонагрівачів – це істотні витрати електроенергії для нагрівання води в тому випадку, якщо ви вибрали занадто великий об’єм накопичувального бака. Якщо ж він занадто малий, тоді вам просто не буде вистачати гарячої води для побутових потреб. Крім того, для нагріву значних об’ємів води потрібно досить багато часу, тож якщо ви вибрали недостатньо потужний накопичувальний водонагрівач, то навіть для прийняття душу з ранку декількома людьми вам доведеться чекати, поки водонагрівач зробить свою роботу.

Проточні бойлери. Найчастіше це невеликі пристрої розміром з взуттєву коробку. Вони без проблем впишуться в будь-який дизайн інтер'єру, не займаючи занадто багато вільного місця. За вартістю проточні водонагрівачі істотно дешевші за накопичувальні.

Головний недолік «проточників» – це зайві витрати холодної води щоразу, коли ви відкриваєте кран і проточний водонагрівач починає виконувати свої функції. Якщо ви миєте посуд або приймаєте ванну, це не настільки важливо, але якщо вам відразу потрібен окріп або гаряча вода, наприклад, для швидкого прийняття душу – тоді вам доведеться або загартовуватися, або чекати, поки стече холодна вода. Щомісяця це може коштувати досить багато, тому вибирайте проточний водонагрівач відповідно до ваших потреб дуже уважно.

Крім того, проточні водонагрівачі споживають досить багато електроенергії через швидкий нагрів води, тож ід час вибору бойлера великої потужності ви повинні максимально точно оцінити витрати гарячої води, інакше рахунки за електроенергію будуть зовсім непідйомними.

Також проточні водонагрівачі програють накопичувальним в тому випадку, якщо вода використовується в декількох точках одночасно – малопотужні водонагрівачі можуть просто не справлятися з одночасним нагріванням води і для кухні, і для ванної.