Якщо ваше шкіряне взуття втратило первинний блиск, а на поверхні з'явилися подряпини і потертості – не поспішайте його викидати. Сьогодні є величезний вибір засобів і способів, за допомогою яких навіть своїми руками можна відновити первинний зовнішній вигляд натурального шкіряного взуття.

Разом з експертами інтернет-магазину матеріалів для ремонту «Взуття-комплект» ми розробили невелику інструкцію з самостійної реставрації взуття. Пройдімось детально по кожному пункту.

Чищення взуття

Перед початком будь-яких відновлювальних процедур шкіру необхідно добре промити і висушити. Після цього експерти рекомендують зняти весь верхній шар взуттєвого крему, що накопичився за час використання. Зробити це можна за допомогою жорсткої щітки або сухої м'якої серветки. Ретельно вичищаємо шви і тріщини, де скупчується найбільше пилу і бруду.

Перевірка і відновлення швів

Якщо на взутті є шви, які вимагають відновлення, експерти інтернет-магазину «Взуття-комплект» рекомендують обов'язково їх реставрувати. Щоб правильно купити швейні нитки в Україні, необхідно розібратися в їх маркуванні. Номер в назві нитки позначає, скільки метрів матеріалу будуть важити 1 грам. Це означає, що нитка № 20 буде в два рази товщою і щільнішою, ніж нитка № 40. Зі збільшенням числа в назві товщина і міцність ниток зменшуються, і це потрібно запам'ятати.

Усунення подряпин і потертостей

Після реставрації найпроблемніших ділянок можна переходити до зовнішніх дефектів шкіри, які проявляються після тривалого носіння. Найчастіше це заломи і подряпини, утворені в місцях згинів і на носках. Вони сильно старять взуття і псують його зовнішній вигляд. Однак фахівці запевняють, що позбутися таких дефектів цілком можливо. Для цього потрібно:

• дрібнозернистий наждачний папір;
• полірувальний спрей або крем;
• рідка шкіра.

За допомогою наждачки потрібно трохи розрівняти пошкоджену ділянку, щоб відновлювальні засоби лягали більш рівномірно. Далі за допомогою м'якої тканини і полірування добре затерти поверхню і підготувати її до фінішної реставрації.

«Глибокі тріщини і заломи варто промазати рідкою шкірою. Але перед використанням потрібно уважно вивчити інструкцію і працювати з матеріалом строго за нею», – відзначають експерти магазину «Взуття-комплект». Якщо глибоке відновлення поверхні не потрібне, професійна фарба для шкіри допоможе швидко повернути ідеальний зовнішній вигляд.

Для якісного фарбування не обов'язково купувати спеціальну спрей-фарбу в балончику. Якщо у вас, наприклад, залишилася після ремонту фарба для шкіряного дивану, фахівці «Взуття-комплект» рекомендують використовувати її для відновлення взуття. Така фарба:

• стійка до стирання;
• володіє високою еластичністю;
• довго зберігає міцність.

Фарба для шкіри – універсальний засіб, тому можна використовувати її як для меблів, так і для взуття. Головне, щоб збігалася колірна палітра.

Проклейка підошви

Для ремонту підошви професіонали використовують клей Десмокол або Наіріт. Обидва склади універсальні й однаково добре працюють практично з усіма типами підошов. Під час проклейки потрібно стежити за тим, щоб клей не потрапив на поверхню взуття, інакше видалити його буде дуже складно.

Щоб шкіряне взуття якомога довше зберігало привабливий зовнішній вигляд, за ним потрібно постійно доглядати: протирати від бруду і сушити, використовувати захисні креми і просочення. В такому випадку ремонт знадобиться вам не скоро. Але якщо раптом така необхідність виникне, наша інструкція допоможе зробити ремонт швидко і дуже якісно.