Як придбати держоблігації та отримувати стабільний дохід щомісяця

19 липня 2019 року прес-служба Нацбанку України повідомила, що портфель ОВДП збільшено на 16,18 млрд грн. Це свідчить про значний попит на держоблігації серед резидентів і нерезидентів країни. Сьогодні ОВДП – один з інструментів інвестування та альтернатива депозитам.

Облігації внутрішньої державної позики – цінні папери, що випускаються Міністерством фінансів та розміщуються на фондовому ринку України. Вони помітно відрізняються серед інших вкладів: держоблігації – довгострокові неризикові інвестиції зі стабільним доходом та виплатами, що перевищують прибуток від банківських депозитів.

Основні причини, чому ОВДП має високий попит:

• прибутковість облігацій при купівлі через ffin.ua – 15 % річних у гривні та 5 % у доларах США;

• з доходу від ОВДП утримується військовий збір – 1,5 %, але відсутній ПДФО – 18 %;

• відсоткова ставка фіксується на 4-6 років – протягом цього періоду вкладник отримує стабільний щомісячний прибуток;

• ризики інвестування покриває Мінфін – держава гарантує повернення грошей за вкладами у 100 % обсязі, незалежно від суми.

Тому ОВДП – один з найнадійніших видів інвестування в Україні.

Як вибрати компанію для купівлі облігацій

Згідно із законодавством, придбати держоблігації може будь-хто, зокрема й нерезиденти країни. Але фізичні особи не мають права самостійно виконувати операції з цінними паперами – для цього потрібен посередник, акредитований на фондовій біржі. Потенційний покупець має звернутися в інвестиційну компанію, яка працює за державною ліцензією. Через посередника інвестор може не лише купити, а й перепродати облігації у разі потреби, а також зберігати свій портфель цінних паперів, отримуючи щомісячний прибуток.

Кожна інвестиційна компанія надає послуги на власних умовах. Здебільшого вони схожі. Відмінності переважно стосуються мінімальної суми внеску, відсоткової ставки та комісії за послуги.

У «Фрідом Фінанс Україна» купувати держоблігації можна у гривні та доларах США. Відповідно до цього вартість однієї ОВДП становить 1150 грн або 1150 дол. США. Також діє послуга зворотного викупу: інвестор має право в будь-який момент повернути облігації, зберігши отриману прибутковість.

Зверніть увагу: Freedom Finance Україна не бере жодних комісій за послуги та має низький поріг входу – від 1150 грн. Компанія має необхідні ліцензії на здійснення дилерської, брокерської та депозитарної діяльності.