Сорок тижнів вагітності — це «офіційний» термін для народження дитини. До цього часу батьки зазвичай облаштовують колиску, встановлюють дитяче автокрісло та збирають речі до пологового будинку. На 40 тиждень вагітності жінці особливо тяжко. Вона постійно переймається про «час ікс» та прислухається до кожного відчуття. У цій статті ми розповімо про типові ознаки пологів, показання для УЗД та стимулювання пологів на сороковому тижні.

Основні симптоми вагітності у цей період


У середньому цього тижня дитина вже завбільшки з кавун — має зріст приблизно 51 см та важить більш як 3,5 кг. Малюк вже фізично готовий з’явитися на світ. Протягом останніх тижнів вагітності жінка має такі ж симптоми, як і раніше. Основні з них:

  • Судоми ніг. Їх допомагають послабити вправи з розтягнення литок та підколінних суглобів.
  • Тиск внизу живота. Дискомфорт виникає через опущення плоду.
  • Проблеми зі сном. Живіт вже досить великий, тому підібрати зручну позу для сну дуже складно.
  • Перейми. Скорочення Брекстона-Хікса (несправжні перейми) можуть перейти у справжні. Тому потрібно постійно прислухатись до відчуттів.
  • Тривога. Очікування пологів та наближення часу появи дитини можуть викликати стрес у майбутньої мами.

Як розпізнати початок пологів


Є дві основні ознаки, котрі попереджають про те, що пологи можуть розпочатися сьогодні-завтра.
1. Розрив плодового міхура, як кажуть, «відійшли води». Води можуть відійти за один раз або витікати поступово. Якщо це сталося заздалегідь, велика ймовірність, що дитина народиться протягом наступних 24 годин. Негайно телефонуйте до швидкої. Запам'ятайте час розриву, колір та кількість рідини.
2. Відходження слизової пробки. Однак не всі породіллі помічають відходження пробки, адже у деяких цей процес відбувається тільки після початку переймів.


Серйозна ознака того, що пологи вже розпочалися — поява регулярних маткових скорочень. Вони відчуваються як спазми під час менструації або біль, котрий починається та проходить з інтервалом у 20-30 хвилин. Поступово біль та спазми стають сильнішими й довшими. Перейми теж стають частішими, допоки не досягають інтервалу 3-5 хвилин. Потрібно відмічати час переймів та їхню тривалість. Матусі клубу «Нестле Бебі» радять попередньо встановити спеціальний додаток «Рахівник переймів» на свій смартфон. 

Які існують показання для стимулювання пологів


Сороковий тиждень вагітності може бути останнім. Тривалі прогулянки пішки зазвичай наближують час пологів природним шляхом. Якщо жінка доходила до цього терміну, лікар може розпочати бесіду про стимулювання пологів. Рішення про їхнє проведення залежить від стану матері та поведінки дитини в утробі.
Лікарі обов’язково планують таку процедуру на сороковому тижні, коли наявні ускладнення або жінка вагітна двійнею. Якщо дитина здорова й ускладнень немає, вагітність може продовжуватись далі, навіть якщо на це піде ще кілька тижнів. Хоча є великі шанси, що пологи все ж таки розпочнуться природним шляхом до кінця наступного тижня.

УЗД на 40 тижні вагітності


Лікар, швидше за все, призначить біофізичний профіль плоду. Це безболісний тест для оцінки стану малюка на сороковому тижні. У цей час також проводять УЗД, щоб визначити рівень навколоплідних вод. За його результатами оцінюють стан плаценти, чи немає обвиття пуповиною, як лежить дитина в животі. На знімку можна розгледіти риси обличчя малюка та його стать.
Якщо все добре, жінка буде продовжувати очікування природних переймів. Про подальший перебіг вагітності та пологи можна прочитати на офіційному сайті nestlebaby.com.ua.