Коли товар прибуває на митний пост, власнику або перевізнику потрібно почати процедуру декларування або залишити товар на складі тимчасового зберігання. Компанія «Авіакур'єр» - митний брокер в Києві https://aviakurer.kiev.ua/ - поділилася інформацією про різні способи зберігання продукції, яка перетнула державний кордон.

Склади тимчасового зберігання (СТЗ)

Це підготовлені і обладнані приміщення, де можна тимчасово розмістити продукцію за договором між власником і митницею. Метою розміщення може бути забезпечення схоронності (поки ведеться процес оформлення). Також на СТЗ розміщують товар, якщо при декларуванні митники виявили порушення. Для розміщення продукції потрібно підготувати пакет документів. Наприклад, для розміщення на СТЗ компанії «Авіакур'єр» потрібно підготувати:

  • договір;
  • акредитацію;
  • попередню декларацію;
  • договір ЗЕД на поставку;
  • інвойс або інше підтвердження вартості товару;
  • інформацію про продукцію, потрібну для заповнення митної декларації;
  • товарно-транспортні документи.

Помістивши товар на склад тимчасового зберігання https://aviakurer.kiev.ua/nashi-uslugi/sklad-vremennogo-hranenija/, його власник має обмежені права. Йому дозволено контролювати збереження упаковки, отримувати інформацію про параметри і масу, переміщати продукцію по складу. Будь-які інші операції заборонені. Термін зберігання - до 90 днів з дня розміщення продукції. Митні платежі за період зберігання не стягують. Якщо період зберігання закінчився, продукцію затримує митниця.

Митний склад (ТС)

Під цим поняттям мають на увазі і склад (як територія для зберігання), і відповідну процедуру. Митний склад https://aviakurer.kiev.ua/nashi-uslugi/tamozhennyj-sklad/, згідно ТК України - це режим, відповідно до якого товари можна зберігати під митним контролем. Партія звільнена від митних платежів. Період зберігання продукції, поміщенної на ТЗ - до 1095 днів. Пакет документів, необхідний для розміщення товарів на митному складі не відрізняється від переліку, необхідного для СТЗ.
Учасникам ЗЕД, які помістили продукцію на митний склад, дозволено контролювати збереження, проводити огляди і вимірювання, дробити партію, брати пробники, оптимізувати упаковку, продавати з дозволу митниці.
При продажі товару, що знаходиться під процедурою ТЗ, права на продукцію і зобов'язання по сплаті платежів і зборів автоматично переходять новому власнику. Тобто, можна завезти в країну партію оптом, роздрібнити її прямо на ТЗ і реалізувати декількома окремими партіями.

Що вибрати?

Якщо не брати до уваги примусове переміщення продукції на СТЗ через виявлені порушення, склад тимчасового зберігання відрізняється простою процедурою. Він підходить для угод з малими партіями продукції, при разових або нерегулярних операціях або у випадках, коли є впевненість у швидкій реалізації партії.

Великому бізнесу, який проводить часті торговельні операції з великими обсягами продукції, рекомендована процедура митного складу. Одна з переваг - можливість реалізувати товар ще на ТЗ, переклавши зобов'язання по платежах покупцям.