3 грудня компанії Mastercard та Rakuten Viber оголосили про запуск в Україні сервісу p2p-переказів Moneytou. За його допомогою користувачі можуть переказувати один одному гроші прямо в чаті: для цього потрібно знати номер телефону і зареєструвати картки в гаманці Masterpass.

Як бізнес може використовувати це прямо зараз?

Компанія поки не представила версію цього сервісу для бізнесу, проте малі підприємці теж можуть ним користуватися, щоб приймати платежі від клієнтів.

За словами Наталії Кангіної, керівника напряму digital і cyber security продуктів Mastercard в Україні, фізособа-підприємець може вже зараз підключити до Masterpass свою картку і приймати платежі.

«Доки це p2p або small business, це дозволена процедура. Якщо ви зареєстровані як ФОП, маєте відповідну картку від свого банку, цей сервіс буде доступний. Якщо, наприклад, ви продаєте хендмейд-прикраси в інтернеті і розраховуєтесь з покупцями p2p, цей сервіс можна використовувати», — зазначила вона, відповідаючи на питання про те, чи можуть користуватися сервісом інтернет-продавці.

Що Viber планує запустити для бізнесу в майбутньому?

Наступного року у Viber може з'явитися повноцінний бізнес-сервіс грошових переказів, розрахований насамперед на інтернет-магазини.

Як розповів Атанас Райков, старший директор з розвитку бізнесу Viber в Центрально-Східній Європі, країнах Близького Сходу і Північної Африки, компанія бачить значне зростання бізнес-аудиторії в месенджері. Точних цифр немає, але йдеться про десятки тисяч компаній.

Зараз вони здебільшого використовують месенджер, щоб просувати товари, спілкуватися з клієнтами і для саппорту, але в майбутньому в Viber може з'явитися і кнопка «Оплатити товар».

«Ми поки визначаємо деталі про те, як це може працювати для бізнесів. З погляду користувача майбутнє, яке нам бачиться: якщо зараз вони отримують повідомлення про доставку, акції тощо, в майбутньому вони також зможуть отримувати прямо в чаті кнопку «Купити» або «Замовити». Ми прагнемо до того, щоб це була процедура в два кліки», — говорить він.

Все це буде відбуватися в самому чаті Viber (тільки код підтвердження транзакції буде приходити по SMS або в повідомленні додатку банку).