В інтерфейсі популярного онлайн-маркету Aliexpress з'явилася опція доставки з України. Виникло навіть припущення, що китайська Alibaba планує побудувати тут склад. Ми запитали в експертів на ринку електронної комерції, що відомо про плани китайської компанії в цій сфері.

Що трапилося?

На сайті Aliexpress у фільтрі за категоріями товарів є можливість вибрати країну доставки, нещодавно там з’явилася й Україна:

Україна як варіант доставки з'явилася і в картках деяких товарів, але ця кнопка поки недоступна.

Що це може означати?

«Можу припустити, що це поки не склад в Україні, а місцевий торговець і/або дилер китайського торговця, який постачає цей товар», — вважає Сергій Арабаджі, засновник Hotline. На його думку, експансія китайського ecommerce на український ринок буде тривати, і це погано позначиться на місцевих підприємцях. За його даними, китайські онлайн-компанії отримують близько $ 100 млн з українського ринку щорічно.

У компанії «Укрпошта», яка співпрацює з Поштою Китаю по доставці товарів з китайських інтернет-магазинів в Україну, навпаки, вважають, що така експансія позитивно вплине на ринок.

Щодо доставки з України в компанії зазначили: «Ця функція має локальний характер і працює для приватних підприємців, які зареєстровані на платформі і мають свій невеликий склад в Україні».

Також в компанії додали, що «Укрпошта» зацікавлена в тому, щоб у Aliexpress було представництво в Україні. Тут є великий попит на товари з Китаю, й це дозволило б українцям швидше отримувати замовлення.