Чим багата Грузія? Звичайно ж, своєю привітністю, смачною і ситною їжею, захопливими гірськими і морськими видами, голосистими піснями і нестримними танцями. Грузини не вміють нічого робити «наполовину». Якщо любити – то всією душею, якщо співати – то заводити пісню від щирого серця, якщо танцювати – то щиро і граціозно. У них дуже розвинене поняття сім'ї та одного. А що може бути ще важливіше в житті? Яскравим прикладом цих слів є народний ансамбль танцю Грузії «Сухішвілі».

Історія виникнення балету «Сухішвілі»

До чого призводять мрії? Відповідь на це питання у кожного своя. А ось мрія легендарного Іллі Сухішвілі привела до створення по праву великого балету, який збирає повні концертні зали по всьому світу.

Народний танцювальний ансамбль «Сухішвілі» вважається сімейним проєктом. Династія управління колективом налічує вже три покоління. Але утворився він завдяки любові двох людей – Іллі Сухішвілі та Ніни Рамішвілі. Вони стали не тільки компаньйонами по танцях і прагненнях, а й подружжям в особистому житті. Знайомство пари відбувалося в Тбіліському театрі опери та балету. Відтоді вони не розлучалися.

Цікаві факти про ансамбль «Сухішвілі»

Жоден успішний проєкт не обходиться без дивовижних епізодів в своїй історії. Наш балет винятком не став. Ось кілька з них:

• Насправді колектив утворився в кінці 20-х років, але існував на благодійних засадах. І лише 11 червня 1945 року балет «Сухішвілі» набув статусу національного. Саме ця дата вважається офіційним днем народження колективу. Але історія розвитку ансамблю налічує близько дев'яти десятків років.

• Колектив активно гастролює практично з самого початку своєї діяльності. Їх виступами насолоджувалися такі великі діячі, як королева Англії Єлизавета Боуз-Лайон, Вінстон Черчилль, Франклін Рузвельт і Йосип Сталін.

• Сама Ніна Рамішвілі мала дуже витончену фігуру і могла собі дозволити виступати на сцені до досить солідних років. Її танцювальна кар'єра припинилася в 62 роки.

Особливості виступів «Сухішвілі»

На сьогодні склад колективу національного ансамблю Грузії налічує близько 100 людей, закоханих у свою справу. А кількість їх костюмів, потрібних для одного концерту, давно перевалила за 2500.

Повертаючись до заголовку, варто зазначити, що майстерність і витонченість рухів хореографічних постановок змушує повірити в те, що для учасників колективу просто не існує законів фізики і гравітації. Ще після концерту в італійському «Ла Скала» в 1967 році в газетах писали, що танець «Сухішвілі» схожий на політ.

Переконатися в цьому зможуть і українці, адже в березні 2020 року «Сухішвілі» виступить в київському палаці «Україна».

Зачаруватись майстерністю майже з віковою історією і побачити те, чим захоплювалися світові діячі, – це те, заради чого варто відвідати концерт «Сухішвілі».