Екологи: радіаційний Дніпропетровськ "крутіше" Чорнобиля

Екологи: радіаційний Дніпропетровськ "крутіше" Чорнобиля

Дніпропетровські Екологи жахнулися, виявивши на території своєї області місце, де рівень радіації не просто зашкалює - він вищий ніж у Чорнобилі. Радіоактивний фон тут перевищує максимально допустиму норму в сотні разів. Територія забруднення порівняно невелика - близько 500 квадратних метрів на пустирі біля села Довгівка Нікопольського району, де живе близько п'яти тисяч чоловік.

За словами регіонального представника міжнародного екологічного фонду Олексія Ведмідський, фахівці виявили ділянки, де радіація перевищувала 2,5 тисячі мікрорентген на годину (нормою вважається 30 мікрорентген). Для порівняння, в Чорнобильській зоні поблизу реактора місцями фіксується 500-600 мікрорентген на годину.

Раніше тут знаходилася фабрика з геохімічного видобутку урану, яка працювала в режимі надзвичайної секретності. Її закрили 27 років тому. Будинки повинні були знести, а територію дезактивувати. Але все залишили, як було.

12 років тому екологи виявили в місцевій річці Кам'янка високий рівень забруднення цезієм. З'ясувалося, що в Довгівці під землею поховані більше 7 мільйонів тонн небезпечних технологічних розчинів. Місцеві жителі з тих пір живуть без питної води - вона гірка, пити її неможливо.

Нещодавно додалася інша небезпека. Шукачі металу розвідали "поклади" підземних інженерних комунікацій. Вони знімають шар грунту, який захищав навколишнє середовище від випромінювання.

«Вся територія розкопана. Шукачі металобрухту розрили комунікації, які були на території цього виробництва. І коли ми виміряли тут рівень радіації, то він був у 20-30 разів вище природного фону. Тобто це радіоактивні матеріали, які вже сьогодні розкриті і впливають негативно на навколишнє середовище », - зазначив еколог Юрій Бабінін.

За матеріалами видання Фром.UA

Мітки:

чорнобиль дніпропетровськ

Коментарі (Коментарі можуть вносити тільки зареєстровані користувачі. )

 
 
Скарга на коментар Закрити вікно

Ви впевнені, що хочете повідомити адміністрацію порталу про те, що користувач порушує правила коментування та розміщення контенту?


Повідомити

Відмінити
 
 
 
Скарга на коментар Закрити вікно

 
 
 
Написати повідомлення
Оберіть форму звернення:
 
 
 
Замовити дзвінок
person
phone
email
record_voice_over
create