У 2019 році Україна увійшла в ТОП-10 країн за кількістю безконтактних платежів, а загальна кількість транзакцій перевищила 3,1 млрд. На NFC-технології переходить громадський транспорт, великі компанії, громадське харчування. Фінтех-експерт FONDY Валерія Вагоровська допомогла українським громадянам розібратися в новому способі оплати товарів і послуг.

Що таке безконтактні платежі?

NFC — технологія, яка дозволяє передавати інформацію між пристроями на відстані до 10 см. Маленькі чіпи в сучасних мобільних гаджетах здатні обмінюватися платіжними даними з іншими пристроями, в яких вбудований такий же чіп.

Валерія Вагоровська підтвердила поширеність безконтактних платежів:

«Флагманом за проникненням NFC-платежів для споживачів можна вважати столицю, де мобільним пристроєм можна розплатитися в громадському транспорті: метро, трамваї, автобусі».

Валерія Вагоровська зауважила перехід на онлайн-платежі українських представників бізнесу. Система використовується за рахунок вбудованих інструментів в спеціальні майданчики, наприклад Prom або OLX. Багато хто підключає оплату до власного ресурсу, використовуючи платіжний агрегатор FONDY й інші платформи.

Чому потрібно переходити на безконтактні платежі?

Валерія Вагоровська назвала 3 причини вибору NFC-технологій простими користувачами:

• немає необхідності витрачати час на пошуки карти, а транзакція обробляється за 1-2 секунди;
• платіжні дані в смартфоні зашифровані, тому при втраті або крадіжці пристрою шахрай не зможе провести жоден платіж без знання захисного коду;
• Amazon, Aliexpress, Rozetka та ряд інших компаній переходять на NFC-технології, створюючи комфортні умови для придбання замовлень і управління бізнесом.

Фінтех FONDY Валерія Вагоровська зауважила безглуздість ігнорування безконтактних платежів: люди звикли до оплати банківською картою, тому чинять опір змінам. Але кількість компаній, що використовують Near Field Communication, стрімко зростає. Перехід на новий спосіб оплати спростить процес здійснення покупок, скоротить час на очікування обробки транзакції.

Детальніше про підключення і використання NFC-технологій в першоджерелі.