Ціна на електроенергію зростає з кожним кварталом. Кондиціонери і бойлери в приватних будинках вже не працюють цілодобово, а відключаються примусово. Холодильник примусово не вимкнеш. Мабуть, це єдиний обов'язковий для кожного будинку і квартири електроприлад, що споживає електроенергію 365 днів на рік в режимі 24/7.

У магазині ALLO середня ціна на холодильник з більш високим класом енергоспоживання відрізняється всього на 10-12 %. Економія становить до 67 %. Для простоти вибору побутових приладів європейськими покупцями введені класи енергоспоживання — від найвищого А до найгіршого G. З 2003 року після появи нових систем енергоефективності клас А був розбитий на підкласи: А, А+, А++, А+++.

Спробуємо прорахувати економію на різниці класів холодильників. За 1 рік моделі кожної підгрупи «з'їдять» кіловат:

>3500 кВт – клас G
>3240 – F
>2805 – E
>2540 – D
>2190 – C
>1840 – B
>1577 – A
>1401 – A+
<1310 – A++
<1170 – A+++

Різниця очевидна. Додатково існує індекс енергетичної ефективності, він розраховується за складною формулою у відсотках (найкращий і нереальний показник 0 %). Ефективний клас А має індекс 55 %. Підкласи А+ і А++ мають 42 % і <30 % відповідно.

В інформації, яка міститься на наклейці будь-якої сучасної моделі, враховані додаткові показники ефективності роботи агрегату залежно від характеру використання (побутовий або торговий). Вказані показники кліматичної зони і особливі дані: показники сезонної ефективності при охолодженні/опаленні + річне енергоспоживання в цьому режимі:

• SEER – показник при охолодженні (важливо для південних районів України і жарких країн)

• SCOP – показник при опаленні (важливо для північних і гірських районів України та північних країн).

При покупці нової моделі варто враховувати прогнози кліматологів і віддавати перевагу моделям, що мають найменшу витрату електроенергії при ввімкнених кондиціонерах. Додатковий критерій пошуку – співвідношення морозильної і охолоджуючої камер агрегату. У разі, якщо ви плануєте зберігати велику кількість продуктів в режимі заморозки, придбайте окрему морозильну камеру – сукупна витрата кіловат в розрахунку на використовувану корисну площу буде об'єктивно менша. У приватному секторі це доцільно у випадку підсобного господарства, крафтового виробництва локальних продуктів або періодичного використання будівель для розміщення туристів.