Власники нових, а тим паче кредитних автомобілів в Україні дедалі частіше вдаються до різних методів щодо зниження ризику їх пошкодження або викрадення. Як відомо, обов'язковий вид страхування для всіх власників автомобілів, ОСАГО, бере на себе ризики, пов'язані з відшкодуванням шкоди третім особам, а сам водій залишається незахищеним. Повне КАСКО максимально знизить витрати на відновлення автомобіля у випадку ДТП, викрадення, пошкодження через вплив інших факторів.

Повне КАСКО — повний захист

Цей вид добровільного страхування використовується 90% всіх автомобілістів Європи і Штатів. В Україні його незаслужено обходили стороною. Незаслужено тому, що цей вид страхування може покрити будь-які витрати — від викрадення машини і до банального каменю, що вилетів з-під колеса вантажівки і розбив фару або скло.

Особливість страхового поліса КАСКО в тому, що умови його покупки надзвичайно гнучкі та лояльні до клієнта. І це не даремно, водій може розвернутися і звернутися в іншу компанію, тому в інтересах страховика надати абсолютно конкурентоспроможні умови.

Наприклад, компанія ARX страхує автомобіль на суму, яка повністю відповідає реальній ціні автомобіля. Ще є купа цікавих опцій — оплата поліса частинами, заміна деталей, що вийшли з ладу, без врахування їх амортизації, а також можна домовитися про встановлення GPS-трекера для відстеження положення вкраденої техніки.

Від чого захищає КАСКО

Будь-який виїзд на дорогу загального користування — це вже ризик. ДТП може виникнути через безглузду випадковість, коли і винного знайти вкрай проблематично. Але машина-то пошкоджена, і відновлювати її потрібно. Всі витрати на це відшкодує страхова компанія.

КАСКО може покрити такі ризики:

1. Викрадення автомобіля. Актуально для нових і кредитних машин.
2. Захист від пошкоджень, завданих стихійними лихами. Гідроудари двигуна, спричинені повенями, град, зсуви, урагани. При цьому автомобіль може бути просто припаркований біля будинку, але витрати на його відновлення все одно будуть відшкодовані.
3. Пошкодження, спричинені халатністю інших учасників руху.
4. Пошкодження техніки через пожежі, випадкові або навмисні загоряння і ряд інших випадків.

У ряду компаній є цікава опція, яка захищає власника від девальвації національної валюти шляхом прив'язки реальної вартості техніки до курсу євро. Здебільшого поліс КАСКО не обмежує кількість виплат за страховими випадками протягом всього терміну дії договору.