Питання впливу органічних відходів на здоров'я мешканців країни майже не висвітлюється масово, але це не говорить про те, що його нема.

Нажаль, органіка не така вже безпечна, як може здаватися на перший погляд, та, на відміну від інших шкідливих відходів, органічні відходи продукує кожен мешканець нашої країни, кожен заклад громадського харчування (від їдалень у навчальних закладах до ресторанів luxury сегменту), кожен продуктовий магазин (від магазину формату "у дома" до великих продуктових супермаркетів), кожне підприємство харчової промисловості, тощо.

На сміттєвих полігонах та сміттєзвалищах під впливом природніх факторів та за відсутності кисню, харчові відходи гниють та виділяють метан. Якщо звернутися до шкільних знань, можна згадати, що метан - газ, який відноситься до четвертого ступеню небезпеки. Він дуже легкий та майже не розчиняється у воді та рідких речовинах. Він не має запаху та кольору, тому зовсім непомітний. Метан малотоксичен, але при великій концентрації порушує нервову систему людини, адже має наркотичний ефект. 

Метан в 23 рази більш шкідливий за СОта, на відміну від вуглекислого газу, не має природних нейтралізаторів. 

Поки нелегальні сміттєзвалища та легальні сміттєві полігони будуть регулярно поповнюватися харчовими відходами, нажаль, в країні буде ріст захворювань населення на такі хвороби як серцево-судинні та нервові системи, легені та брохи, алергії, тощо.

Джерело: прес-центр компанії "Меледом Трейдерс"