Французька організація Bertin Technologies розробила обладнання для переробки та знезараження медичних відходів Sterilwave.  Ці компактні, інноваційні системи з доведеною ефективністю щодо вірусної інактивації, дозволяють обробляти медичні відходи, в тому числі заражені коронавірусом  (2019 нКоВ), безпосередньо в медичних закладах.  Завдяки рішенням Sterilwave небезпечні відходи, що утворюються в лікарнях, більше не вивозяться на вантажівках з лікарні у віддалені місця утилізації, що значно обмежує ризик зараження.

Машини Sterilwave  дозволяють подрібнювати і стерилізувати всі види лікарняних відходів, які могли бути потенційно заражені коронавірусом, за допомогою мікрохвильової обробки (продуктивність: до 80 кг / год). Процес стерилізації на місці дуже простий і повністю автоматизований: відходи подрібнюють і нагрівають в тій же ємності до температури понад 100 °С протягом двадцяти хвилин.

Результати були підтверджені міністерствами охорони здоров'я і навколишнього середовища Франції та Китаю. Процес Sterilwave відповідає всім міжнародним нормам і стандартам, відомим у всьому світі для поводження з біологічно небезпечними відходами.

За даними дослідження, опублікованого 29 січня в The New England Journal лікарняні відходи, які генеруються зараженим пацієнтом, є одним з основних джерел поширення. Віруси  можуть не тільки виживати, але й процвітати на цих відходах протягом певного періоду  від декількох днів до декількох тижнів. Таким чином, рішення Sterilwave дозволяє лікарням обробляти ці відходи безпосередньо на місці без ризику, допомагаючи  боротися з поширенням захворювання.

Впровадження такого обладнання в медичних закладах України вирішить одразу декілька актуальних проблем:

  • Пересування небезпечних відходів між корпусами для тимчасового зберігання,
  • Недостатня кількість спеціальних контейнерів для тимчасового зберігання відходів,
  • Недостатня кількість спеціального транспорту для вивезення небезпечних медичних відходів,
  • Поширення інфекційних захворювань через відходи.

Звісно, впровадження автономної утилізації медичних відходів на території медичних закладів не здатно повністю виключити вірогідність спалахів інфекційних захворювань, але може суттєво зменшити кількість хворих під час будь-якої епідемії.

Харчові відходи також є джерелом інфекцій, адже вони приваблюють гризунів та комах. Для утилізації харчових відходів на території лікарні та медичних закладів впроваджують інноваційне обладнання EcoVim, що переробляє відходи на корисне добриво. Дізнатись більше про переробку харчових відходів на добриво