Наркоманія - це страшна і серйозна хвороба, від якої неможливо позбутися самостійно. Навіть якщо людина приймає рішення перестати вживати, його організму дуже складно впоратися з періодом ломки. Через високе навантаження на органи,скасування наркотиків може привести до порушення функціонування систем, психічних захворювань, інсультів, інфарктів. До того ж, під час ломки людина переживає дуже сильні фізичні або психологічні стреси, у нього розвивається параноя, апатія, депресія. Щоб зупинити потік негативних думок і біль, багато знову починають вживати.
  Ось чому так важливо не намагатися лікуватися в домашніх умовах. Навіть самі люблячі люди ніколи не зможуть дати ту допомогу, яку хворі отримують в стаціонарі. Багато хто не усвідомлює, що наркоманія - це така ж хвороба, як і будь-яка інша. І якщо у людини зламана рука, його ж не намагаються лікувати вдома, так як розуміють, що не знають нюансів і можуть нашкодити. Так і з наркоманією. Просто в цьому випадку надлом не фізичний, а психологічний. Тому замість того, щоб займатися лікуванням вдома, потрібно знайти правильну мотивацію, щоб умовити людини відправитися в клініку.


Як можна мотивувати наркомана

  Лікування наркоманії безпосередньо залежить від того, чи визнає людина проблему і наскільки сильно вона хоче позбутися залежності. Якщо хворий і так знає, що він наркоман, то вмовити і мотивувати його набагато легше. Достатньо лише переконати в тому, що він отримає кваліфіковану допомогу в хороших умовах. А в разі, коли хворий навідріз відмовляється лікуватися і не визнає проблеми, працювати з ним набагато складніше. І щоб йому допомогти, краще спочатку звернутися до нарколога і психолога його родичам. Розібравшись в ситуації, лікарі підкажуть, як правильно спілкуватися з хворим, щоб умовити його усвідомлено відправитися на лікування. Як показує практика, часто близькі наркомана використовують неправильну тактику. Вони або просять, або загрожують. А це не діє на людей із залежністю. У випадку з наркоманами потрібно шукати індивідуальні підходи, які і допоможуть знайти лікарі.
  Якщо родичі зможуть правильно мотивувати хворого, його лікування буде швидке і успішніше, оскільки своєю поведінкою він допоможе лікарям його вилікувати.
  Наркологічний центр Асана Кадирова пропонує допомогу залежним. Лікарі завжди готові поговорити з близькими наркомана, щоб допомогти їм мотивувати хворого. Тому, якщо комусь необхідна допомога - звертайтеся. Клініка надасть все необхідне, щоб людина вилікувався від хвороби і повернулася до повноцінного життя.