Завершилося перше півріччя 2020 року, яке багато трейдерів запам'ятають на все життя як період величезної невизначеності і справжнього шоку, коли епідемія коронавируса паралізувала активну ділову частину світу, значно уповільнивши зростання економік провідних держав.
Зрозуміло, це відбилося і на біржових індексах і курсах валют, помітно збільшивши їх волатильність. Разом з аналітиками майданчика BMFN ми підвели підсумки II кварталу і спробували відобразити деякі настрої, що панують на ринку валют.


COVID-19 і валютний ринок у другому кварталі

Критична ситуація на фондовому і валютному ринках склалася в квітні. Біржові індекси кинулися вниз, обвалилася ціна на нафту і слідом за кризою в реальному секторі економіки почалися серйозні хвилювання на фінансовому ринку.
Однак в травні / червні, у міру пом'якшення політики дистанціювання і відкриття провідними країнами секторів економіки, багато індексів істотно підросли і навіть оновили свій максимум:

  • Dow Jones Industrial Average - + 15%;
  • NASDAQ Composite - +28 (максимум);
  • S & P 500 - + 9,4%
  • TSX - + 125% (потужний ривок).

Аналітики відзначають: у інвесторів істотно виріс попит на валюту з великим бета-коефіцієнтом (євро і австралійський долар). Ці активи оновили максимуми останніх місяців і допомогли власникам непогано заробити.
При цьому попит на долар, як актив "тихої гавані" помітно ослаб, що призвело до падіння курсу практично до всіх базових валют.


Ситуація в американській економіці


Увага інвесторів сьогодні прикута до США. Ділова активність, знижена через COVID-19 відновлюється не так швидко, як очікувалося. Плюс, наростають безробіття і загальне соціальне напруження, що негативно позначається на курсі національної валюти.
Але оскільки ФРС і Міністерство Фінансів США вживають необхідних заходів для підтримки економічної системи, виділяючи на це більше 2 трлн доларів, остання макроекономічна аналітика виглядає багатообіцяюче.
В кінці червня до долара почали повертатися інвестори, і валюта навіть змогла трохи відіграти своє падіння.


Прогнози і перспективи III кварталу


У третьому кварталі не очікується бурхливого зростання і повернення позицій, як в кінці другого. Невдача в боротьбі з коронавірусів стимулює страх у багатьох гравців ринку і може стати каталізатором серйозних хвилювань. Власне, для цього є всі передумови:

  • нові спалахи COVID-19 в багатьох штатах і скорочення з цієї причини економічної активності;
  • повернення жорсткого карантину в столицях світу. Так, в Мельбурні знову введений місячну заборону виходити на вулицю без нагальної потреби.

Разом з тим, аналітики Boston Merchant Financial відзначають: будь-які серйозні коливання на валютному ринку - унікальна можливість добре заробити. Досить встановити на смартфон додаток BMFN app і в режимі реального часу відслідковувати зміни котирувань.
Пам'ятайте, трейдер заробляє не тільки на зростанні, а й на падінні курсу. Якщо всі передумови вказують на те, що валюта пішла в круте піке - сміливо ставте на неї і заробляйте на динаміці реальні гроші.