Безумовно, пандемія коронавірусу зробила серйозний вплив на все суспільне життя, а світову економіку захлиснула хвиля кризи. Багато великих компаній і країни відчувають серйозну кризу і спад економіки. Але є сфери, пов'язані з IT і інтернетом, які змогли не тільки залишитися на плаву, а й досягти успіху в подібній ситуації. На кіберспорт це також вплинуло. Під час карантину галузь не дрімала, а для деяких представників кіберспорту з України відкрилися нові горизонти.

Dota 2

Для складу Na`Vi перед карантином складалася непогана ситуація. На заміну Бакіти "Zayac" Емілжанова прийшов Семен "CemaTheSlayer" Кривуля. Однак, як показала подальша ситуація, поліпшення результатів носило лише тимчасовий характер. Гра Na`Vi по Dota 2 була вкрай поганою, і в підсумку склад знімався з різних онлайн чемпіонатів через тести гравців і чергових решафлів.

CS: GO

У CS: GO у Na`Vi справи йдуть куди краще. У момент, коли тільки почався карантин, український колектив зміг виграти в престижному турнірі - IEM Katowice 2020. Після цього вони не пропускали інші великі онлайн змагання. Під час виступу в період пандемії виникали певні проблеми в грі, але їх вдалося подолати. За підсумком, Na`Vi здобули перемогу в таких змаганнях, як WepLay Clutch Island і Gamers Without Borders 2020. Зараз команда входить в п'ятірку кращих за версією HLTV, і навіть деякий час займала перший рядок.

Студії

Українська студія Maincast і організатор WePlay! не залишилися без роботи. Вони висвітлювали важливі рейтингові та благодійні онлайн турніри. Особливо в цьому аспекті досяг успіху WePlay !. Компанія провела дуже цікавий чемпіонат з двома дивізіонами - Pushka League. У головному дивізіоні команди були поділені на дві групи: СНД і Європи. Після цього кращі колективи зі своїх регіонів воювали в плей-офф, де перемогу здобула Team Secret. Призовий фонд турніру склав 255.000 доларів, що досить солідно для онлайну. Після успішного проведення чемпіонату, керівництво вирішило влаштувати другий сезон. До нього зараз ведеться підготовка.

Крім Dota 2, WePlay! охопила і інші киберспортивні дисципліни. Вперше за довгий час провела турнір по CS: GO - WepLay! Clutch Island. Також WepLay! активно розглядає нові дисципліни і включається в серію змагань з VALORANT від компанії Riot. Все це говорить про те, що WePlay! не просто увірвалася в кіберспорт і намагається висвітлювати деякі турніри. Організатор всерйоз націлений на активний розвиток в даній сфері.

Турніри

Незважаючи на той факт, що всі змагання пішли в онлайн, незабаром очікується проведення повноцінних турнірів на аренах і з глядачами. Йде підготовка до моменту, коли відновляться LAN-чемпіонати.

Один з найвідоміших коментаторів по Dota 2, Віталій "V1lat" Волочай, провів зустріч з київською владою. Багато вважають, що це пов'язано з бажанням провести The International 2021 в Києві. Дана інформація підтвердилася після офіційної заявки. Поки що залишається неясною ситуація з головним турніром року по Dota 2, але місто вже має досвід проведення чемпіонату подібного рівня. Три роки тому тут відбувся The Kiev Major 2017. Все це говорить про бажання влади розвивати цю сферу.