У Верховній Раді 6 липня 2020 року зареєстровано проект Закону №3799 "Про внесення змін до Податкового кодексу України щодо особливостей оподаткування суб'єктів індустрії інжинірингу та інженерної справи".

Законопроект спрямований на підвищення рівня конкурентоспроможності та привабливості для іноземних замовників галузі інженерних та інжинірингових послуг України.

Проектом закону встановлюються порядок реєстрації суб’єкта індустрії програмної продукції отримання в фіскальних органах або анулювання такої реєстрації та встановлюються порядок реєстрації суб’єкта індустрії інжинірингу та інженерної справи отримання в фіскальних органах або анулювання такої реєстрації.

ЄСВ для ІТ спеціалістів

На період до 1 січня 2025 року суб'єкти інжинірингу сплачуватимуть ЄСВ за найманих працівників - інженерів відповідно у розмірі 5% від заробітної плати таких працівників.

ЄСВ за ставкою 5% буде сплачуватись з заробітних плат від 9 до 66 мінімальних заробітних плат (у 2020 - від 42,5  тис. грн до 312 тис. грн).

ПДФО для ІТ спеціалістів

Передбачається, що суб’єкт інженерної справи відповідно застосовує ставку оподаткування ПДФО - 9% до заробітної плати та інших доходів, що виплачує  найманим працівникам, посади яких відповідають підкласу 2149 згідно класифікатору професій (ДК 003:2010).

Доходи інших найманих працівників оподатковуються на загальних підставах.

Пенсійне страхування для ІТ спеціалістів

При розрахунку пенсії для таких працівників за відповідні місяці буде враховуватись заробітна плата, що буде розраховуватись, виходячи з фактично сплаченого ЄСВ та ставки ЄСВ 22 %.

У разі прийняття Закону, він набере чинності з 1 січня 2021 року.

Маєте питання? Звертайтесь до наших спеціалістів за консультацією, залюбки надамо Вам відповідь!