З 2021 року, скасовується вимога обов’язкової реєстрації книги обліку доходів та витрат, а також обов'язок ведення книги обліку доходів для фізичних осіб-підприємців, платників єдиного податку І-ІІІ груп. При цьому, вони будуть зобов’язані вести облік діяльності в довільній формі в паперовому чи електронному вигляді.

Зокрема, фізичні особи-платники єдиного податку І, ІІ та ІІІ груп – неплатники ПДВ вже з 1 січня 2021 року вестимуть облік діяльності у довільній формі шляхом помісячного відображення отриманих доходів, а підприємці ІІІ групи (платники ПДВ) – у довільній формі шляхом помісячного відображення доходів та витрат.

Фізичні особи-підприємці – платники єдиного податку I, II та III груп, які не є платниками ПДВ, ведуть за встановленою формою Книгу обліку доходів шляхом щоденного, за підсумками робочого дня, відображення отриманих доходів до 31 грудня 2020 року згідно з вимогами Податкового кодексу.

Зверніть увагу! Фізичні особи – підприємці, які не вестимуть Книгу з 1 січня 2021 року у зв’язку з запровадженням ведення обліку доходу в довільній формі, мають її зберігати ще 3 роки.

Також платники податків зобов'язані вести облік доходів, витрат та інших показників, пов'язаних із визначенням об'єктів оподаткування та/або податкових зобов'язань, на підставі первинних документів, пов'язаних із обчисленням і сплатою податків і зборів, ведення яких передбачено законодавством. Такі документи зберігають не менше 1095 днів з дня подання податкової звітності, для складення якої використовуються зазначені документи.

Маєте питання, задайте його нам на консультації!