Верховна Рада відмінить контроль держстандартів?

Верховна Рада відмінить контроль держстандартів?

Відтепер в Україні відмінять державний нагляд за додержанням стандартів, норм і правил при випуску на ринок безпечної продукції. Таким чином функції контролю перейдуть у розпорядження відповідних державних органів, які розпочнуть встановлення правових та організаційних засад здійснення ринкового нагляду та контролю продукції. Відповідні нововведення в законодавство прийняла сьогодні Верховна Рада України ухваливши законопроект "Про ринковий нагляд і контроль продукції", ініційований Президентом України.

За відповідне рішення проголосували 236 з 421 народних депутатів, зареєстрованих у сесійній залі.

Зокрема, передбачається запровадити європейський принцип, за яким ринковому нагляду підлягає продукція, яка введена в обіг та розповсюджується на ринку. У зв´язку з цим, перевірки характеристик продукції насамперед здійснюватимуться у її розповсюджувачів. Перевірки виробників продукції будуть проводитися лише у разі виявлення на ринку продукції, яка є небезпечною, становить ризик або не відповідає встановленим вимогам.

Також, згідно ухваленому акту, більша частина документації може бути перевірена за місцезнаходженням органів ринкового нагляду, що зменшує можливості для необґрунтованого втручання у здійснення господарської діяльності, які притаманні виїзним перевіркам.

Нагадаємо, 5 жовтня п.р. Верховна Рада України прийняла за основу проект закону "Про ринковий нагляд і контроль продукції" (№6694). За відповідне рішення проголосували 251 з 364 народних депутатів, зареєстрованих у сесійній залі.

За даними РБК-Україна.

Мітки:

верховна рада держстандарти право

Коментарі (Коментарі можуть вносити тільки зареєстровані користувачі. )

 
 
Скарга на коментар Закрити вікно

Ви впевнені, що хочете повідомити адміністрацію порталу про те, що користувач порушує правила коментування та розміщення контенту?


Повідомити

Відмінити
 
 
 
Скарга на коментар Закрити вікно

 
 
 
Написати повідомлення
Оберіть форму звернення:
 
 
 
Замовити дзвінок
person
phone
email
record_voice_over
create