Згідно з аналізом iBe, онлайн-ринки можуть досягати 7 трильйонів доларів продажів до 2024 року, якщо організації скористаються повним потенціалом тенденції ринку.

В даний час ринки щороку вносять в економіку 1,7 трлн. дол., а на роздрібну електронну комерцію припадає близько половини (50%) продажів щороку. Однак iBe прогнозує, що продажі, що здійснюються з торгових майданчиків, можуть перевищити 7 трильйонів доларів у найближчі п'ять років, вітаючи нову еру в електронній комерції.

Цей підйом обумовлений дедалі більшою кількістю компаній, що сприймають ринки як найкращу платформу для сприяння онлайн-продажам, пришвидшення транскордонного розширення, збільшення асортименту та поліпшення логістики, витрат та операцій. Це, доповнене щорічним зростанням світових продажів в Інтернеті на 8%, сприятиме впровадженню моделі ринку широким колом підприємств.

Як правило, ринки можна поділити на три широкі категорії:

  •      Бізнес до бізнесу (B2B)
  •      Бізнес для споживача (B2C) та
  •      Пірінговий (P2P)

В даний час понад половину (56%) європейських ринків становлять глобальні компанії, такі як eBay, Amazon та Alibaba, але в Європі також є значний вибір серед місцевого ринку, а частка ринку місцевих платформ продовжує зростати, оскільки вони утверджуються та стають лояльними серед вітчизняних та міжнародних споживачів.

Ринки від бізнесу до бізнесу (B2B), такі як Alibaba у Китаї або Conrad у Німеччині, представляють найбільшу можливість зростання. В даний час лише 600 мільярдів доларів, що складає лише 7,5% річних онлайн-продажів B2B на суму 7,9 трильйона доларів, здійснюється через такі ринки. Однак, коли бізнес починає усвідомлювати переваги торгівлі з партнерами через ринкові платформи, і коли все більше компаній торгують в Інтернеті, продажі B2B продовжуватимуть зростати. Фактично, iBe очікує, що це досягне 12 трильйонів доларів до 2024 року, а частка онлайн-продажів B2B значно зросте до 30%. Як результат, продажі на ринку B2B можуть зрости до 3,6 трлн дол. до 2024 року.

Аналогічним чином, прогнози показують, що ринки бізнесу для споживачів (B2C), які утворюють найбільш розвинутий сектор на чолі з Amazon, Rakuten, Deliveroo та багатьма іншими, і в даний час відповідає за 1,1 трлн дол. що становить понад 70% усіх онлайн-продажів В2С.

Ринкові ринки (P2P), такі як eBay або Airbnb, є найбільш відомими споживачам, але значно нижчі за обсягами продажів, ніж інші дві категорії, через характер їх бізнесу. Поточні продажі на ринку P2P становлять 60% від загального обсягу продажів цієї категорії в Інтернеті і зараз складають 30 мільярдів доларів. Оцінки показують, що до 2024 року очікується, що такі типи ринків принесуть понад 240 мільярдів доларів, що становитиме 90% загального обсягу продажів P2P в Інтернеті.

В даний час, серед сектору B2B, підприємства МСП найбільш активно використовують ринки B2B, тоді як великі компанії, як не дивно, використовують ці платформи найменше. Крім того, всі ці вертикалі можуть зростати в геометричній прогресії до 2024 року.

Як частина найрозвиненішого сектора В2С, роздрібна вертикаль є явним лідером розвитку ринку, тоді як виробники, що продають безпосередньо споживачам, мають найбільшу можливість зростати. Інший сильний потенціал для зростання можна знайти в цифрових послугах, послугах для подорожей та передплати в бізнесі для споживчого ринку.

«Ринки представляють приголомшливу можливість для підприємств у різних секторах. Наприклад, роздрібні продавці можуть здійснювати глобальні продажі за допомогою існуючої платформи ринку, і вони можуть дуже швидко розширити асортимент своїх товарів, дозволяючи третім сторонам продавати через їх веб-сайт, а не збільшуючи масштаби власних платежів», - пояснює Маша Сіллієр, спеціаліст з питань платежів у я бути.

«З іншого боку, виробники можуть вирізати «посередників», продаючи безпосередньо споживачам і тим самим різко збільшуючи свої доходи. Що стосується підприємств, що продають підприємствам, вони можуть вдосконалити свою діяльність, замінивши застарілі процеси звірки паперу на найсучасніші платформи ринку, відповідно збільшуючи ліквідність, покращуючи швидкість виходу на ринок та заощаджуючи витрати. Це також допоможе бізнесу знайти найкращих постачальників та покупців.

Але перш ніж компанії зможуть повністю прийняти еволюцію ринку, є ще проблеми, які потрібно подолати. Наприклад, регулювання та обробка платежів часто можуть бути найбільшими перешкодами для входу. Більше потрібно зробити гравцям фінансових послуг, щоб підприємства краще оцінили безліч переваг та зрозуміли конкретні обмеження та могли знайти найбільш відповідне технологічне рішення. Однак ті фінансові установи, які швидше зрозуміють потенціал ринку, будуть тими, хто реалізує більшу частину його потенціалу ".