Постановою від 29 квітня 2020 року № 321 Кабінет Міністрів України  затвердив «Порядок функціонування єдиного рахунка та виконання норм статті 35 Податкового кодексу України центральними органами виконавчої влади».

Порядок №321 визначає механізм функціонування єдиного рахунку для сплати єдиного внеску, грошових зобов’язань та/або податкового боргу з податків і зборів. Також для сплати інших платежів, що визначені відповідним законодавством та контроль за справлянням яких покладено на ДПС.

Платник податків за власним бажанням може відкрити єдиний рахунок в Казначействі та використовувати для сплати грошових зобов’язань.

Єдиний рахунок не використовується для сплати:

  • частини чистого прибутку (доходу) державними та комунальними підприємствами та їхніми об’єднаннями;
  • з податку на додану вартість та акцизного податку з реалізації пального та спирту етилового (такий виняток пов’язаний з функціонуванням спеціальних систем електронного адміністрування для цих податків).

Якщо Вам відмолять у використанні єдиного рахунку, Ви отримаєте повідомлення про виключення такого платника з реєстру відбудеться з 1 січня календарного року, що настає за роком, в якому було подано повідомлення про відмову від використання єдиного рахунку.

Виникли питання? Звертайтесь за консультацією до наших фахівців, ми з радістю допоможемо!