Постанова на облік!

Категорії суб’єктів первинного фінмоніторингу, зазначені нами раніше, стають на облік шляхом подання Держфінмоніторингу відомостей про себе, які мають містити інформацію про:

  1. відповідального працівника,
  2. його місцезнаходження,
  3. особу, яка тимчасово виконуватиме обов’язки відповідального працівника у разі його відсутності (у разі призначення такої особи),
  4. державну реєстрацію суб’єкта,
  5. відокремлені підрозділи, що є окремими юридичними особами та яким надано дозвіл самостійно подавати інформацію, пов’язану з проведенням фін моніторингу.

У разі зміни інформації, яка подана суб’єктом до Держфінмоніторингу для взяття його на облік, суб’єкт протягом трьох робочих днів з дати настання таких змін подає Держфінмоніторингу відповідне повідомлення.

Яка відповідальність за невиконання умов постановки на облік?

Відповідно до п. 6 ч. 5 ст. 32 Закону №361 за неподання, несвоєчасне подання, порушення порядку подання або подання Держфінмоніторингу недостовірної інформації у випадках, передбачених законодавством, до такого суб’єкта первинного фінмоніторингу може бути застосований штраф у розмірі до 340 тис. грн.

Впливати на суб’єкта можуть шляхом письмового застереження, анулювання ліцензії чи відсторонення від роботи уповноваженого працівника. За одне порушення не може бути застосовано більше одного заходу впливу.

Проте за вчинення двох або більше різних порушень Закону № 361, розрахунок суми штрафу здійснюється шляхом додавання розмірів штрафів за кожний вид порушення (максимальна сума штрафу не може перевищувати 27 млн 30 тис. грн).

Якщо у Вас виникли питання, то Ви завжди можете звернутися до нас. З нашою новою послугою - online консультацій, ми можемо відповісти на всі Ваші питання по skype.