27 листопада о 00:00 в магазинах України, Європи, США і всього світу почнуться розпродажі з рекордними знижками до 90%. Як вдало зробити покупки і правильно підготуватися до Чорної П'ятниці, ми розповімо в цій статті.

Звідки до нас прийшла Черна П'ятниця?

Саме словосполучення «чорна п'ятниця» використовували ще в другій половині XIX століття, і воно не мало нічого спільного з покупками. Під такою назвою в історію увійшла п'ятницю 24 вересня 1869 в США, коли відбулося сильне падіння цін на золото, що спричинило за собою крах ринку.

В середині XX століття «чорною п'ятницею» стали називати пробки на дорогах, які створювали покупці, охочі купити після Дня подяки подарунки на Новий рік. Поступово власники магазинів надали цьому дню позитивний контекст і придумали робити великі розпродажі.

У яких магазинах проходять розпродажі?

Всі великі магазини дарують своїм покупцям знижки на певні категорії товарів. Щорічно в Black Friday 2020 беруть участь такі світові бренди, як GAP, Levi's, Adidas, Huawei, Nike, Zara, величезні торгові майданчики типу AliExpress і Amazon, а також великі українські інтернет-магазини, такі як АЛЛО, Comfy та інші.

Що потрібно знати про знижки в Чорну П'ятницю?

Багато магазинів обіцяють карколомні знижки до 90%. Хоча знижка залежить від категорії товару. Більш реально виглядають наступні показники:

  • побутова техніка - 10-15%;
  • косметика, парфумерія - 30-40%;
  • товари для декору та інтер'єру - 30-50%;
  • одяг - 40-70%.


Деякі магазини спеціально приблизно за 7 днів до старту Чорної п'ятниці піднімають вартість товарів, щоб на момент початку розпродажу продати їх за старою ціною під виглядом знижки. Тому рекомендуємо вам за півтора тижні до початку Black Friday починати відстежувати динаміку цін на зацікавили вас товари, щоб визначити позиції з реальною знижкою.

Існує ще один простий спосіб заощадити гроші під час онлайн-шопінгу - використовувати Кешбек-сервіси. Цю систему вже давно застосовують покупці в Європі і США.