28 вересня Комітет ВРУ рекомендував прийняти законопроєкт про звільнення окремих фізосіб-«єдинників» від РРО. Це компромісна редакція на основі законопроєктів №2645 та №2645-1.

Текст цього законопроєкту зареєстрований у ВРУ 12 жовтня під №2645-д "Про внесення змін до Податкового кодексу України та інших законодавчих актів України щодо лібералізації застосування реєстраторів розрахункових операцій фізичними особами - платниками єдиного податку".

За оновленою редакцією п. 296.10 ПКУ, РРО та/або програмні РРО не застосовуються платниками єдиного податку:

  1. першої групи крім продажу технічно складних побутових товарів що підлягають гарантійному ремонту; деталей та приладдя для автотранспортних засобів;
  2. другої групи, які здійснюють реалізацію товарів чи надання послуг виключно через дрібнороздрібну торговельну мережу та/або які здійснюють:
  • роздрібну торгівлю продуктами харчування в спеціалізованих магазинах (крім підакцизної продукції) (група 47.2 КВЕД);
  • роздрібну торгівлю товарами культурного призначення та товарами для відпочинку в спеціалізованих магазинах  (група 47.6 КВЕД);
  • роздрібну торгівлю сувенірами та виробами народних майстрів;

Штрафи, щодо суб’єктів господарювання за порушення порядку застосування РРО, які проводять розрахункові операції без використання режиму попереднього програмування найменування товару, збільшення до двох мінімальних заробітних плат різниці суми залишку готівки в касі для незастосування штрафу.

Збільшення розміру загальної площі, дозволеної для надання в оренду на спрощеній системі оподаткування:

  • Площу житлових приміщень та/або їх частин, загальна площа збільшена  зі 100 квадратних метрів до 400 кв. м.
  • Площу нежитлових приміщень (споруди, будівлі) та/або їх частини, загальна площа збільшена з 300 квадратних метрів до 900 кв. м.

Якщо у Вас виникли питання, то Ви завжди можете звернутися до нас. З нашою новою послугою - online консультацій, ми можемо відповісти на всі Ваші питання по skype.