Нарешті з'явився текст законопроєкту про відтермінування обов‘язкового запровадження РРО для ФОПів до 01.01.2022 року.

У ВРУ він зареєстрований за №4313 "Про внесення змін до розділу XX "Прикінцеві та перехідні положення" Податкового кодексу України та інших законодавчих актів про перенесення термінів набрання чинності норм щодо детінізації розрахунків у сфері торгівлі та послуг".

До 01.01.2022 року пропонується перенести:

  1. вимоги щодо обов’язкового застосування РРО всіма фізособами-"єдинниками" II-ІV груп, які мають застосовувати РРО з 01.04.2021 року;
  2. запровадження спеціального порядку розгляду скарг покупців та компенсації частини штрафних санкцій «кешбек»;
  3. нові розміри штрафів за незастосування РРО при розрахунках;
  4. вимоги щодо обов’язкового застосування РРО  окремими фізособами-"єдинниками" II-ІV груп, які мають застосовувати РРО з 01.01.2021 року.

До 1 січня 2022 року РРО та/або ПРРО не застосовуються платниками єдиного податку другої - четвертої групи (фізичними особами - підприємцями) незалежно від обраного виду діяльності, обсяг доходу яких протягом календарного року не перевищує 1000000 гривень, крім тих, які здійснюють:

  • реалізацію лікарських засобів та виробів медичного призначення;
  • реалізацію технічно складних побутових товарів, що підлягають гарантійному ремонту.

У разі перевищення платником єдиного податку другої - четвертої групи (ФОП) в календарному році обсягу доходу 1000000 гривень, застосування РРО та/або ПРРО для такого платника єдиного податку є обов’язковим.

А також ввели нові штрафні санкції!

Не розібрались з темою РРО? Звертайтесь до нас за консультацією, ми з радістю допоможемо!