Відповідно до положень чинного законодавства України, єдиний внесок на загальнообов’язкове державне соціальне страхування  необхідно сплачувати своєчасно та у повному обсязі.

Увага! Фінансове положення платника не враховується під час виконання обов’язку сплати єдиного внеску!

Також чітко визначений алгоритм погашення заборгованості з єдиного внеску, згідно з яким податкові органи працюють спільно з органами державної виконавчої служби. Функцію безпосереднього стягнення виконують органи державної виконавчої служби, саме вони мають  широкий спектр повноважень щодо відповідного впливу на боржників та стягнення заборгованості.

Якщо Ви (як платник єдиного внеску), ігноруєте свій обов’язок щодо сплати єдиного внеску, податкові органи відповідно до чинного законодавства надсилають Вам вимогу про сплату боргу.

Якщо Ви протягом 10 календарних днів з дня надходження такої вимоги не сплатили суму боргу або не оскаржили вимогу у встановленому порядку, то податковий орган надсилає вимогу, як виконавчий документ, до органу державної виконавчої служби для її подальшого примусового виконання.

Далі державний виконавець розпочинає примусове стягнення, зокрема, шляхом першочергового стягнення коштів з рахунків платника у банках та за рахунок продажу його майна.

Також державному виконавцю надано право у процесі здійснення виконавчого провадження у разі ухилення боржника від виконання зобов’язань, покладених на нього рішенням, звертатися до суду за встановленням тимчасового обмеження у праві виїзду боржника – фізичної особи за межі України – до виконання зобов’язань за рішенням.

Радимо боржникам задуматись, чи не робите Ви собі гірше, коли ігноруєте зобов’язань зі сплати єдиного внеску!

Якщо у Вас виникли питання, то Ви завжди можете звернутися до нас. З нашою новою послугою - online консультацій, ми можемо відповісти на всі Ваші питання по skype.