З роками податковий борг в країні лише зростає! Ми розуміємо, що підходи до стягнення боргів від Державної податкової служби вже втратили свою актуальність та потребують удосконалення.

На сьогодні до бюджету не надійшло близько 122 млрд гривень через несплату платниками своїх зобов’язань.

Найбільшу частину боргу сформували суб’єкти, які підпорядковуються Міністерству енергетики України, - 11,51 млрд гривень. Також частина податкових боргів зосереджена в державному секторі економіки, несплата боргу такими суб’єктами станом на початок жовтня складає 18,7 млрд гривень.

Також 191,8 тис. юридичних осіб заборгували бюджетам 117,1 млрд грн та 3686,6 тис. фізичних осіб - 8,9 млрд гривень.

Тому Державна податкова служба розробила проєкти про внесення змін до ПКУ щодо вдосконалення процедури погашення податкового боргу. Основні зміни стосуються, зокрема:

  • списання штрафних санкцій та пені у разі сплати основної суми податкового боргу юридичними особами протягом 3 місяців, фізичними особами - 6 місяців;
  • збільшення строку давності для стягнення податкового боргу з 3 років (1095 днів) до 6 років (до 2190 днів);
  • розкриття банківської таємниці з рахунків боржника у банках;
  • збільшення до економічно обґрунтованого розміру мінімального розміру податкового боргу (з 1020 грн до 2210 грн) для направлення податкової вимоги, застосування податкової застави, строку давності;
  • започаткування реалізації заставного майна боржників через систему електронних торгів «ПРОЗОРРО.ПРОДАЖІ».

Якщо такі зміни підтримають, то податкові органи отримають дієві інструменти для погашення та зменшення податкового боргу.

Виникли питання? Задавайте їх нашим фахівцям на консультації онлайн!